Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Gossip Showbiz

Goditi modelen në klip? Butrint Imeri fshin skenën nga klipi në YouTube!

Butrint Imeri para pak ditësh publikoi këngën e tij më të re dhe ashtu siç premtoi “Kuku” arriti të bëhej hit dhe të pëlqehet shumë nga ndjekësit dhe këtë e tregojnë klikimet e shumta që kënga ka arritur të marrë vetëm brenda 24 orëve nga publikimi duke thyer kështu rekordet. Megjithatë, klipi i “Kuku” duket të ketë shkaktuar reagime nga njerëzit, pasi në një skenë të saj duket këngëtari teksa improvizon një goditje kundrejt modeles, e cila luan rolin e ish- të dashurës së Butrintit.

Menjëherë pas kritikave, Butrinti ka zgjedhur ta fshijë këtë skenë nga klipi i këngës.

“Kuku” ka vetëm katër ditë që është lançuar dhe ka afro 6 milion klikime, por kjo nuk është arritja e vetme e artistit. Butrinti postoi një Instastory ku tregoi se “Kuku”, tanimë po arrin të ketë sukses ndërkombëtar dhe të dëgjohet dhe jashtë trojeve shqiptare. Kënga momentalisht renditet e para tek më të dëgjuarat në Shqipëri, Austri, Zvicër, Gjermani dhe Maqedoninë e Veriut. Jo vetëm kaq, por “Kuku” renditet në vendin e 4 në Itali. Përpos kësaj, Butrinti ka treguar se kënga e tij ka arritur një rekord personal për të duke arritur plot  500,000 streams.

Dje u publikua në Spotify, sot mbi 500,000 streams! Ky është një tjetër rekord personal, duke u marr parasysh që ende kjo platformë nuk ka shumë përdorues shqiptar dhe është në rritje e sipër tek tregu ynë! Ju falenderoj nga zemra.