Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Tech

Google njofton për prezantimin e telefonit të ri Pixel 6!

Data e prezantimit të Google Pixel më në fund është shpallur: Më 19 tetor në orën 19:00 (CET) grupi i teknologjisë do të prezantojë telefonat e tij të rinj inteligjentë.

Fokusi i Google Pixel 6 dhe Google Pixel 6 Pro janë ndryshimet themelore të dizajnit dhe procesori i brendshëm.

Pajisja standarde Pixel 6 duhet të vijë me një ekran AMOLED 6.4 inç dhe të ketë 2 lente kamerash në anën e pasme. Çmimi fillestar flitet të jetë 649 euro.

Google Pixel 6 Pro thuhet se do të jetë i pajisur me një ekran AMOLED 6.7 inç. Nëse thashethemet e fundit janë të sakta, 3 lente kamera do të përdoren në pjesën e pasme: kamera kryesore, kamera me kënd të gjerë dhe lente telefoto me zmadhim optik 4x. Sipas thashethemeve, çmimi për Pixel 6 Pro fillon me 899 euro.