Gwyneth Paltrow tregon se si ndihet vërtet për Dakota Johnson!

Aktorja e njohur dhe sipërmarrësja Gwyneth Paltrow i ftoi fansat që ta pyesnin atë për çdo gjë në Instagram dhe një ndjekës donte të dinte se si ndihet Paltrow për Dakota Johnson, të dashurën e ish-bashkëshortit të saj, Chris Martin. Johnson dhe Martin kanë qenë së bashku për katër vjet, megjithëse ata e mbajnë lidhjen e tyre mjaft private. Fansi e pyeti:

A e doni Dakota Johnson?

Përgjigjja e aktores mund të jetë dukur e pazakontë apo edhe e papritur për disa. Paltrow u përgjigj thjesht:

Shumë.

Aktorja 49-vjeçare prej disa kohësh është miqësuar me Johnson dhe të dyja janë parë së bashku duke buzëqeshur dhe duke biseduar. Nëntorin e kaluar, ato u panë në një shfaqje të modës të “Gucci” në Los Angeles dhe Johnson shkoi me Martin dhe Paltrow në një udhëtim skish në Aspen. Martin dhe Paltrow kanë dy fëmijë, Apple dhe Moses Martin.

Paltrow dhe Martin ishin të martuar për 13 vjet dhe u divorcuan në vitin 2014. Në atë kohë, ata i referoheshin shkëlqyeshëm ndarjes së tyre si një “shkëputje e ndërgjegjshme”. Paltrow tani është e martuar me bashkë-krijuesin e “American Horror Story”, Brad Falchuk. Ajo dhe Falchuk u takuan në xhirimet e “Glee” . Të dy çiftet kanë ruajtur qartë një miqësi përmes ndryshimeve të marrëdhënieve të tyre.

Një tjetër fanse pati diçka si vazhdim, duke e pyetur Paltrow nëse “mund të vazhdosh vërtet përpara, pas një divorci”. Ajo u përgjigj:

Oh, absolutisht. Është një mundësi e shkëlqyer për t’u bërë i pamëshirshëm me të vërtetën se kush jeni në të vërtetë, çfarë dëshironi dhe çfarë meritoni.

Johnson dhe Martin blenë një shtëpi në Malibu në janar të vitit 2021. Në një intervistë me “Elle UK” në fund të vitit të kaluar, Johnson tregoi një gjë të rrallë se si është jeta e tyre në shtëpi.

Ne kemi qenë bashkë për një kohë të gjatë. Dhe ne dalim ndonjëherë, por të dy punojmë aq shumë sa është mirë të jesh në shtëpi dhe të jesh komod dhe privat. Pjesa më e madhe e festës bëhet brenda shtëpisë sime.