Celebrities Showbiz

Habit Miley Cyrus me deklaratën e saj:” Jo çdo këngë e albumit ka qenë për ish-in tim”…

Kënga e Miley Cyrus e vitit 2023 “Flowers”, një këngë nga albumi i saj i fundit “Endless Summer Vacation”, u bë kënga më e shpejtë që ka kaluar një miliardë transmetime në Spotify në maj pas publikimit të saj në janar. Një pjesë e (ose, ndoshta shumë prej) muhabeteve që rrethuan këngën dhe videoklipin e “Flowers” erdhi nga spekulimet se bëhet fjalë për ish-bashkëshortin e saj, Liam Hemsworth. Rezulton, nuk është.

Në një intervistë të re me British Vogue që u publikua të enjten, Cyrus përshkruhet si “alergjike” ndaj idesë se muzika e saj e fundit lidhet drejtpërdrejt me marrëdhënien e saj 10-vjeçare me Hemsworth.

Unë nuk do ta fshija historinë time ose nuk do të doja që ajo të fshihej.

Ajo tregoi në intervistë se në fillim, “Flowers” nuk ishte himni i vetëkujdesit si tani, duke thënë se “dikur ka qenë më shumë, si në vitet 1950. Kënga më e trishtë. Si: “Sigurisht, unë mund të jem i dashuri im, por ti je shumë më mirë.” Ajo thotë se e dinte se produkti përfundimtar ishte një hit i menjëhershëm dhe se pas publikimit të tij, artisti tjetër i popit Lil Nas X madje e pyeti Cyrus nëse ishte “e shqetësuar” se sa i suksesshëm u bë “Flowers”.

“Jo,” i tha ajo, duke shtuar se “gjithçka është sezonale” dhe se ajo është mirë me këtë. Cyrus ka bërë një rrugë të gjatë që nga ditët e saj me sy të dredhur në Disney Channel si ikona e adoleshencës Hannah Montana, dhe nga epoka e saj “Bangerz” që tundte gjuhën e saj në skenën e MTV Video Music Awards e veshur me një kostum ariu pelushi të porositur. Tani, këngëtarja e “Flowers” duket mjaft e kënaqur me vendin ku është në vitin e saj të 30-të të jetës, duke thënë: “Nuk bëhet fjalë për të qenë serioze për veten”.

Unë thjesht jam evoluar.