Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Sport

Hidhet shorti, përcaktohen kundërshtarët e Superiores!

Më 11 shtator, për Kategorinë Superiore nis rrugëtimi i 83-të. Në Stadiumin “Air Albania”, sot u hodh shorti për edicionin 2021-2022 dhe u përcaktua kalendari i plotë me të gjitha ndeshjet.

Skuadrat mësuan kundërshtarët e këtij edicioni dhe që në fillim priten emocione.

JAVA 1

Tirana-Skënderbeu
Egnatia-Kukësi
Kastrioti-Dinamo
Laçi-Vllaznia
Teuta-Partizani

JAVA 2

Skënderbeu-Partizani
Vllaznia-Teuta
Dinamo-Laçi
Kukësi-Kastrioti
Tirana-Egnatia

JAVA 3

Egnatia-Skënderbeu
Kastrioti-Tirana
Laçi-Kukësi
Teuta-Dinamo
Partizani-Vllaznia

JAVA 4

Skënderbeu-Vllaznia
Dinamo-Partizani
Kukësi -Teuta
Tirana-Laçi
Egnatia-Kastrioti

JAVA 5

Kastrioti-Skënderbeu
Laçi-Egnatia
Teuta-Tirana
Partizani-Kukësi
Vllaznia-Dinamo

JAVA 6

Skënderbeu-Dinamo
Kukësi-Vllaznia
Tirana-Partizani
Egnatia-Teuta
Kastrioti-Laçi

JAVA 7

Laçi-Skënderbeu
Teuta-Kastrioti
Partizani-Egnatia
Vllaznia-Tirana
Dinamo-Kukësi

JAVA 8

Skënderbeu-Kukësi
Tirana-Dinamo
Egnatia-Vllaznia
Kastrioti-Partizani
Laçi-Teuta

JAVA 9

Teuta-Skënderbeu
Partizani -Laçi
Vllaznia-Kastrioti
Dinamo-Egnatia
Kukësi-Tirana