Celebrities Gossip Music

Hiti i njohur i Billie Eilish mund të kishte qenë i Doja Cat?!

Një bashkëpunim Billie Eilish dhe Doja Cat mund të kishte ndodhur. Këngëtarja 26-vjeçare e hitit “Say So” zbuloi se mund të ishte përfshirë në këngën e Eilish “Bellyache”. Si imazhi i kopertinës së “Rolling Stone”, të publikuar të enjten, Doja Cat kujtoi artisten 20-vjeçare duke i kërkuar asaj të bënte një varg për këngën e vitit 2017.

Më kujtohet që mendova se ishte kaq e lezetshme. Më pëlqeu. Unë thjesht nuk mund të mendoja asgjë për të shkruar.

Ajo e quajti pengesën një “moment të bllokimit të shkrimtarëve”, duke shtuar se:

Dhe më kujtohet që pashë atë këngë që shpërtheu dhe mendova, “Mirë për të. Kjo është e mrekullueshme.” Megjithatë nuk mendoj se kënga ishte për mua. Ishte mjaft e vështirë t’i shkruaja.

Gjithashtu në intervistë, ajo u fokusua edhe tek puna e saj me kantautorin dhe producentin Dr. Luke dhe tha se nuk e ndjen më “nevojën” për të bashkëpunuar me të, që pasi Kesha e akuzoi Dr. Luke për drogën dhe përdhunimin e saj, një akuzë të cilën ai e ka mohuar.

Vlen të theksojmë se hitet e Doja Cat janë jashtëzakonisht të dëgjuara dhe të vlerësuara në mbarë botën. Kujtojmë se risia më e re e “Girls Who Code” një organizatë jofitimprurëse që synon të tërheqë sa më shumë gra dhe vajza të interesuara në fushën e shkencës kompjuterike, videoklipin e ri të “Woman” tani quhet videoklipi muzikor i kodueshëm. Organizata e njohur bashkëpunoi me Doja Cat, duke e transformuar videoklipin e saj të ri muzikor të “Woman” si një përvojë interaktive ku gjithkush mund të luajë nëpërmjet kodimeve.