Sport

Humbja e Argjentinës ndaj Arabisë Saudite, ‘zien’ rrjeti nga videot e festimeve dhe memet, ja më pikantet!

Arabia Saudite fitoi 2-1 me Argjentinën në Botërorin 2022. Për grupin C të kompeticionit, skuadra nga Lindja e Mesme ka bërë surprizën më të madhe deri tani në këtë event, teksa festa ka qenë e madhe për tifozët. Aq shumë kanë gëzuar në Arabinë Saudite sa kanë shkulur edhe një nga dyert e banesës në gëzim e sipër.

Ndërkaq pas takimit, lojtarët arab, së bashku se stafin teknik dhe klubin festuan gjatë në dhomat e zhveshjes. Natyrisht, e gjithë festa është e “ligjshme”, pas arritjes së një rezultati të tillë.

Ndërkaq në rrjet po qarkullojnë mjaft meme në lidhje me ndeshjen, ja më pikantet: