Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Tech

Instagram po bëhet edhe më i ngjashëm me Facebook, zbuloni risinë e re!

Rrjeti social Instagram po teston aftësinë për të postuar foto nga një kompjuter desktop. Kjo është hera e parë që aplikacioni për ndarjen e fotografive lejon postimin jashtë pajisjeve mobile. Zëdhënësi i kompanisë tha se:

Ne e dimë që shumë njerëz hyjnë në Instagram nga kompjuteri i tyre. Për të përmirësuar këtë përvojë, ne tani po testojmë aftësinë për të krijuar një postim në Instagram duke përdorur një kompjuter.

https://twitter.com/alex193a/status/1393240994125160448?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1393240994125160448%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Ftelegrafi.com%2Finstagram-po-teston-mundesine-e-postimit-te-fotove-nga-kompjuteri%2F

Postimi në këtë formë ishte vërejtur më parë nga Alessandro Paluzzi, i cili kreu inxhinieri të kundërt të aplikacioneve të njohura. Por në atë kohë, Paluzzi vuri re diçka që dukej se ishte thjesht një provë e brendshme. Kjo tani po ndryshon, dhe më shumë përdorues po shohin se tipari i ri është aktivizuar në shfletuesit e tyre.

Ndryshimi është domethënës dhe do të ishte një hap i madh drejt bërjes së faqes në internet të Instagram-it po aq funksionale sa aplikacioni. Gjithashtu është një shenjë tjetër që Instagram po bëhet edhe më i ngjashëm me Facebook.

Rikujtojmë, se një paraqitje e ‘kuruar’ tregohet dhe tek mënyra se si janë pozicionuar postimet tuaja në ‘feed’. Kjo gjë ju ndihmon të dini se çfarë duhet të hidhni në postimin e rradhës dhe e bën të lehtë fillimin (dhe qëndrimin pas) të një teme të qëndrueshme në Instagram. Njihuni me disa truke se si mund ta arrini këtë pozicionim duke i dhënë Instagram-it tuaj paraqitjen ideale.

Rrjetet sociale duam apo s’duam ta pranojmë, janë bërë një pjesë e pandarë e jetës sonë. Të shumtë janë ata që i përdorin ato ditët e sotme, nga fëmijët e vegjël e deri tek individët më të rritur. Mirëpo, një nga problemet që i shqetëson të gjithë përdoruesit e rrjeteve sociale, e sidomos të Instagram-it, është fakti se kur duhet të postojnë.