Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Gossip Showbiz

Ish-engjëlli i “Victoria’s Secret” surprizon me deklaratën e saj, ja çfarë bëri për të mos humbur punën!

Ish-engjëlli i “Victoria’s Secret”, Erin Heatherton, ka pranuar se ka marrë pilula diete dhe i ka injektuar vetes hormone artificiale për shkak të frikës se do të pushohet nga gjiganti i të brendshmeve nëse nuk humbet peshë. Modelja 32-vjeçare filloi të ecte në sfilatën e markës në vitin 2008, por “i mbylli krahët” përgjithmonë në vitin 2013 pasi pretendoi se marka i bëri presion për të humbur peshë.

Former Victoria's Secret Angel Erin Heatherton says she took diet pills and injected herself with artificial hormones due to fears she would be fired if she didn't lose weight. She is pictured during her last catwalk show for the brand in 2013

Në një përpjekje të dëshpëruar për të humbur peshë, modelja e lindur në Illinois vizitoi një ‘nutricionist për yjet’, i cili i sugjeroi asaj të merrte frenues të oreksit. Duke folur në një episod të ardhshëm të podcast-it “Fallen Angel”, Erin tha se gjërat nuk shkuan mirë kur ajo natyrisht filloi të fitonte peshë në moshën 25-vjeçare.

Erin, pictured in Las Vegas in 2016, said that 'things went south' when she naturally started to gain weight at the age of 25

Një zëdhënës i Victoria’s Secret tha për FEMAIL:

Ka një ekip të ri drejtues në Victoria’s Secret, i cili është plotësisht i përkushtuar për transformimin e vazhdueshëm të markës me fokus në krijimin e një mjedisi gjithëpërfshirës për bashkëpunëtorët, klientët dhe partnerët tanë për të festuar, ngritur dhe mbrojtur të gjitha gratë.

Ndërkohë, bukuroshja ka treguar rreth arsyes pse e bëri këtë veprim. E tmerruar nga humbja e punës, Erin kërkoi ndihmën e një mjeku i cili e drejtoi atë në një shtypës të oreksit dhe injeksioneve të hormoneve.

Kishte një pikë të caktuar ku gjithçka që bëja nuk jepte të njëjtat rezultate. Isha pak më e madhe. Në retrospektivë, kjo është vetëm biologjia dhe mënyra se si funksionon trupi. Ju nuk keni të njëjtën madhësi kur jeni 18 vjeçe dhe kur jeni 25 vjeçe.