Bota

Ishte infektuar me Covid, momenti prekës kur babai takon për herë të parë vogëlushin 5-javësh!

Kjo foto e adhurueshme shfaq momentin kur një baba takon djalin e tij të porsalindur për herë të parë, pesë javë pasi ishte në intubim për shkak të Covid. Babai i dy fëmijëve, Andrew Allen, kishte parë vetëm një imazh të djalit të tij Oliver në një fotografi që një infermiere i kishte lënë në shtratin e sëmundjes.

Por do të kalonin edhe tre javë derisa 32-vjeçari të shihte fizikisht djalin e tij për herë të parë. Një fotografi e adhurueshme shfaqi momentin emocionues që ai hodhi sytë mbi djaloshin e tij të vogël ndërsa i prezantohej në një korridor spitali. Andrew tha:

Isha në një repart me varësi të lartë dhe po lëvizja poshtë një reparti sepse padyshim po përmirësohesha dhe konsulenti mundësoi që unë t’i shihja në korridor. Ajo ishte hera e parë që takova Oliver. Ishte dërrmuese, jo vetëm fakti që e pashë djalin tim për herë të parë, por nuk e kisha parë as vajzën time deri në atë moment për rreth tre javë e gjysmë gjithashtu.

Punëtori i fabrikës zhvilloi simptoma pasi një koleg në firmën e inxhinierisë së hapësirës ajrore ku ai ishte i punësuar rezultoi pozitiv. Gjatë dhjetë ditëve të ardhshme, ai humbi shqisën e nuhatjes, por mendoi se mund të kishte vetëm një grip dimëror pas një testi PCR negativ. Por më vonë ai filloi të dyshonte për rezultatet kur simptomat e tij filluan të ngjasojnë shumë me ato të lidhura me variantin Covid-19 Delta.