Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Gossip

Ja çfarë thotë ekspertja e gjuhës së trupit për mesazhet e fshehura në qëndrimin e Princ Harry dhe Meghan Markle!

Fotosesioni i ri Princ Harry dhe Meghan Markle për Times 100 përfaqëson një ndryshim në sinjalet e tyre të fuqisë me Meghan Markle duke u bërë më dominuesja, sipas ekspertes së gjuhës së trupit . Duka dhe Dukesha e Sussex-it u bënë titujt kryesorë të mërkurën pasi u përzgjodhën midis 100 njerëzve më me ndikim të revistës “Time” dhe u përzgjodhën edhe për kopertinën e saj.

Fotografitë e reja mbresëlënëse nga fotosesioni tregojnë të dy me kostume ndërsa pozojnë në rezidencën e tyre mahnitëse prej 11 milionë funtesh në Montecito në Kaliforni. Sipas ekspertes së gjuhës së trupit Judi James, fotografitë tregojnë një “fytyrë shumë të ndryshme të Harry dhe Meghan”, si dhe një ndryshim në balancën e fuqisë midis të dyve, me atë “peshim në favor të Meghan” ndërsa Harry “ndjek”.

Meghan ishte drejtuesja në intervistën me Oprah dhe Harry mbërriti më vonë, me Meghan që vuri dorën e saj mbi të tijën për të ofruar siguri ndërsa ai tregonte historinë e tij të mjerimit.

Sinjalet e tij të fuqisë dhe statusit u rritën ndërsa fliste me Oprah por intervista ishte kryesisht midis dy grave të forta dhe të sigurta.

Ekspertja e gjuhës së trupit tha se ka një ndryshim në mënyrën se si Harry dhe Meghan u shfaqën ndërsa ishin ende në Mbretërinë e Bashkuar në krahasim me paraqitjet e tyre të fundit nga SHBA, ku ata u transferuan vitin e kaluar.

Në intervistat e tyre të mëparshme si çift, Harry shpesh do të shtrëngohej në anën e divanit të tyre, duke kryer një sërë ritualesh ankthi si kërcitja, ndërsa Meghan shumë elokuente dhe e sigurt tregoi aftësitë e saj si një folëse frymëzuese.