Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Ja gjendja e Eno Popit, pas infektimit me COVID-19
Dilema Sociale • 22:22 29/01/2021
Moderatori i njohur, Eno Popi, ka nisur numërimin mbrapsht, normalisht se vetëm ditët e karantinës janë ato që nuk mund të mbarojnë aq shpejt. Kanë kaluar 10 ditë deri më sot, ndërsa Eno u largua për shkak të rezultatit pozitiv të tamponit nga COVID-19. Edhe sot programi “Dilema Sociale” vazhdoi në kushtet e shtëpisë mes sfidës së detyrueshme. Nga komunikimi me kolegët, leximi i librave, filmat dhe deri tek lajmet në televizor apo online, Enos ju desh të ndante me dëgjuesit e radios se sip o kalojnë ditët në karantinë. Sidoqoftë ai është në mbyllje të takimit me COVID-19. Eno nuk lë pa përmendur edhe shqetësimin e tij pasi mori lajmin për doktor Piperon, i cili pas vaksinimit, rezultoi sërish me COVID-19. Duket e habitshme dhe ky fakt vendos në pasiguri një popull të tërë. Kështu që ai, ka hapur menjëherë materialet e kërkimit për të gjetur arsyen se pse ndodh kjo gjë. Sipas ISHP duhen disa javë për trupin që të krijojë imunitet pas vaksinimit. Kjo do të thotë që personi mund të infektohet me virusin që shkakton COVID-19 pak më përpara ose pas vaksinimit dhe mund të sëmuret. Kjo ndodh sepse vaksina nuk ka pasur mjaftueshëm kohë për të krijuar mbrojtje, por jo sepse është vaksina ajo që ka shkaktuar infeksionin. Ndonjëherë procesi i krijimit të imunitetit mund të shkaktojë simptoma, si psh: temperaturë. Këto simptoma janë normale dhe tregojnë se trupi po krijon imunitet. Ndërkaq, sikur të mos mjaftonte infektimi i vetë Enos, edhe babai i tij i moshuar rezulton me COVID-19. Për shkak se babai i tij është në një moshë delikate dhe e gjithë vëmendja shkon tek ai që ta kalojë sa më shpejt dhe më lehtë. Sonte, Eno zbuloi pak nga ditari i tij i karantinës, fatmirësisht ndodhet mirë me shëndet, janë vetëm dilemat e mëndjes ato që e shqetësojnë. Gjatë programit të sotshëm, Eno Popi pati një bisedë në telefon me kolegun, Isli Islami, i cili para dy javësh rezultoi pozitiv. Gjithashtu më pas biseda vazhdoi edhe me moderatoren Ori Nebijaj, e infektuar me COVID-19. Këto biseda ishin një reflektim dhe shkëmbim eksperiencash gjatë kohës në karantinë. Eno na ka nisur edhe një foto live gjatë regjistrimit të programit “Dilema Siciale” nga shtëpia.  
Edi Manushi rrëfen si ishte të punoje me Edi Ramën!
Dilema Sociale, Lajmet e fundit 16:11 24/05/2021
Ipeshkvi Dom Gjergj Meta: “Koncepti im për bamirësinë është ndryshe nga ai i Elvis Naçit”
Dilema Sociale 15:31 21/05/2021
Flutura Açka zbulon arsyen e fshirjes së saj nga fotoja me Kadaren!
Dilema Sociale 15:15 17/05/2021
Marsela Çibukaj zbulon arsyen pse u eliminua nga “The Voice of Italy”…
Dilema Sociale 14:07 15/05/2021
Zana Guxholli: “Ishte e qëllimshme nga ana e qeverisë ky sistem taksimi!”
Dilema Sociale 17:49 10/05/2021
“Ja pse do të penalizohen njerëzit nga taksimi i dypunësimit”, flet gazetarja Ornela Liperi
Dilema Sociale 15:25 10/05/2021
Enio Civici: “Nuk është momenti për ta aplikuar sistemin e taksimit të dypunësimit në Shqipëri”
Dilema Sociale 15:24 10/05/2021
Si arritën të komunikonin me popullin partitë politike gjatë fushatës elektorale?!
Dilema Sociale 14:40 03/05/2021
Ervin Goci: “Zgjedhjet në Shqipëri, zhgënjyese”
Dilema Sociale 14:38 03/05/2021
Blendi Salaj: “Mazhoranca është e lodhur, e korruptuar, e vonuar…”
Dilema Sociale 14:37 03/05/2021
Muhamed Veliu jep këndvështrimin e tij në “Dilema Sociale” mbi zgjedhjet e këtij viti…
Dilema Sociale 15:50 30/04/2021
Soni Malaj rrëfen për ‘rilidhjen’ me Flori Mumajesin…
Dilema Sociale 15:48 30/04/2021
Denis Dyrnjaja: “Këto janë zgjedhjet më të militarizuara!”
Dilema Sociale 16:34 23/04/2021
Sa të besueshme janë sondazhet politike në Shqipëri? Ervin Goci jep përgjigjen…
Dilema Sociale 16:32 23/04/2021
“Unë mendoj që mund të çuditemi me rezultatin e zgjedhjeve!”
Dilema Sociale 16:31 23/04/2021
“Portokallia”, ‘mollë sherri’ mes Fjoralbës dhe Nevinës?! Fjoralba zbulon të vërtetën!
Dilema Sociale 14:37 19/04/2021
Bledi Koka: ‘Fleta e votimeve, një strategji për të votuar vetëm partinë…’
Dilema Sociale 17:39 16/04/2021
Eda Gjoni: “Fleta e votimit si gërvisht e fito”
Dilema Sociale 17:19 16/04/2021
Konflikte në numërimin e votave?! Celibashi: Do të përpiqemi ta bëjmë mirë detyrën e ‘edukatorit’
Dilema Sociale 16:58 16/04/2021
A ka qenë Andi Lila një prej më problematikëve të Kombëtares? Rrëfehet Endi Tufa
Dilema Sociale 15:30 13/04/2021
Andi Lila: “Nëse Basha nuk mban premtimet, do t’i thyejmë xhamat e Kryeministrisë”
Dilema Sociale 15:28 13/04/2021
Ekskluzive/ Marin Mema flet për situatën me Greqinë…
Dilema Sociale 15:18 13/04/2021
Si është të imitosh Lulzim Bashën?! Flet Marin Orhanasi…
Dilema Sociale 20:23 05/04/2021
Ja si do të bëhen bashkë Rama, Basha dhe Meta nëpërmjet humorit! Ideja vjen nga Ledio Lako…
Dilema Sociale 20:13 05/04/2021
Agron Llakaj për imitimin e Berishës: “I ka mbaruar cikli…”
Dilema Sociale 20:10 05/04/2021
Bileta për Eurovision fitohet me mik! Bahiti: “Ku ka zë nuk është pa gjë…”
Dilema Sociale 20:57 30/03/2021
Olti Curri: “U pagova më pak se 200 euro për këngën fituese të Festivalit…”
Dilema Sociale 19:25 29/03/2021
Ekskluzive/ Anxhela Peristeri zbulon detajet e performancës në Eurovision…
Dilema Sociale 18:21 29/03/2021
Aleksandër Çipa: “Nuk ka një histori krize si kjo e tanishmja, kjo jo për pandeminë…”
Dilema Sociale 17:37 26/03/2021
Nurellari: “Rama po përdor strategji për të larguar vëmendjen e popullit nga…”
Dilema Sociale 15:55 26/03/2021
Sonila Meço: “Më mirë memet në rrjete sociale se promot e fushatës politike”
Dilema Sociale 14:40 26/03/2021
A duhet të kemi besim tek të rinjtë në politikë?
Dilema Sociale 15:18 23/03/2021
Nostalgjikët e ‘të mirave’ të Enverit!
Dilema Sociale 21:49 19/03/2021
Kujtesa kolektive e së shkuarës gjithmonë na kthen tek komunizmi
Dilema Sociale 21:55 15/03/2021
A është Për’puthen me skenar?! Ja çfarë thotë Bora Zemani
Dilema Sociale 17:24 13/03/2021
Fëmijët në ankth?! Denata Toçe: “Faji është i gjithi i prindërve…”
Dilema Sociale 21:23 05/03/2021
Valer Pinderi: Shqipëria do të ketë Facebook-un e vet personal!
Dilema Sociale 16:47 04/03/2021
“Nuk do ta harroj…” Luiza Gega vjen në TAR me një përgjigje për Klodiana Shalën
Dilema Sociale 21:38 01/03/2021
Profesor Kabo: Nuk i takon kryeministrit të vendosë që nga vaksinat, mbjellja e pemëve e deri tek ngjyrat…
Dilema Sociale 16:49 23/02/2021