Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Showbiz

Jeni kurioz të dini se si e nisi karrierën Drake?

Para se Drake të bëhej një nga artistët më të mëdhenj muzikorë të brezit të tij,ai e filloi karrierën e tij në showbiz si Jimmy Brooks në serialin kanadez ‘Degrassi: The Next generation’ edhe pse ai u largua nga shfaqja shumë herët. 34-vjeçari luajti Jimmy Brooks që nga fillimi i shfaqjes në vitin 2001 para se të linte në gjysmë sezonin e tetë.

Shkrimtari dhe regjisori i ‘Degrassi: The Next generation’, James Hurst zbuloi në një histori të gjerë të ‘AV Club’ gjatë shfaqjes për 20 vjetorin e tij ku këngëtari emri i vërtetë i tij është Aubrey Graham, pothuajse u largua kur Jimmy u paralizua dhe u lidh me një karrige me rrota. Brooks u qëllua në shpinë gjatë një xhirimi në shkollë në një episod me dy pjesë në sezonin e katërt, i cili e paralizoi atë nga beli e poshtë.

No wheelchair: Writer-producer James Hurst revealed that Drake had a law firm in Toronto send the show a letter, saying he would not return for Season 6 if he was in a wheelchair

Ndërsa Drake nuk mori pjesë , shoqja e tij Lauren Collins, i cili luajti Paige Michalchuk në serial, dha mendimet e saj se pse ai nuk ishte në siklet që të qëndronte në një karrige me rrota. Ajo u shpreh se:

Unë nuk dua të flas për askënd, por unë mendoj se Drake ndoshta luftoi me idenë se ai ishte një nga dy personazhet me ngjyrë në serial dhe se ai ishte ai që po përfundonte dhe në një karrige me rrota, e cila padyshim është pjesë e një bisede shumë më të madhe dhe më të gjatë.

Një tjetër shoqje e tyre në kast, Shane Kippel, e cila luante Skinner shtoi se:

Është frikë të kesh karakterin tënd të mbyllur në një karrige me rrota, apo edhe të mos ndiesh vërtet se është e drejtë të portretizosh dikë të kufizuar në një karrige me rrota nëse jeni plotësisht të aftë për veten tuaj. Por kjo i përket Drake dhe si u ndie me atë.

Stefan Brogen, i cili luajti Snake dhe që gjithashtu drejtoi episodet e shfaqjes, tha se gjithmonë kishte biseda për një “operacion të mundshëm” që ai mund të kishte bërë dhe për të nxjerrë veten nga kjo.

Shkrimtari dhe prodhuesi James Hurst zbuloi gjithashtu se Drake kishte një firmë juridike në Toronto dhe për i dërgoi një letër ekipit të shfaqjes, duke thënë se nuk do të kthehej për një sezonin të gjashtë nëse do të ishte në karrige me rrota. Sidoqoftë, kur Hurst thirri yllin e muzikës, ai tha:

Çfarë letre? Unë nuk e di për këtë. 

Përpor të gjithave mesa duket në lidhje me këtë është gjetur një zgjidhje e përbashkët.