Celebrities Music

Jeni kuriozë që të zbuloni pesë këngët më ‘shkatërruese’ të Adele?

Pavarësisht se para pak kohësh këngëtarja e njohur Adele lançoi dhe publikoi një nga këngët e saj që rezultoi edhe një sukses i paparë pas 6 viteve pushim. Me datë 15 Tetor, tekstshkruesja postoi këngën e saj “Easy On Me” që deri tani numëron mbi 159 milionë klikime. Ajo ka folur në lidhje me gjithçka që ka të bëjë me jetën e saj që pas rikthimit të fuqishëm të saj në disa intervista të cilat mund të numërohen me gishtat e dorës.

Një nga intervistat e para që Adele dha ishte ajo për prestigjozen Vogue në të cilën ajo tregoi gjithçka për karrierën e saj dhe planet e reja të saj në të ardhmen. Këngët dhe zëri i saj i mrekullueshëm kanë bërë që Adele të fitojë miliona fansa gjatë gjithë këtyre viteve të karrierës së saj. Ajo u profilizua për herë të parë në vitin 2009, kur ishte vetëm 20 vjeçe dhe duke u larguar nga risitë e të famshmëve në vitin 2009 ajo tha se ndihej si duhet dhe shumë mirë, ndërkohë që kishte veshur fustanin e personalizuar të ‘Barbara Tfank’, në Çmimet Grammy. Në vitin 2012, ajo u bë imazh për  kopertinën e saj të parë në ‘Vogue’ pasi publikoi albumin e saj të dytë, ’21’ dhe më pas në vitin 2016, ajo zbukuroi përsëri kopertinën e revistës pas publikimit të albumit ’25’. Por  a jeni kuriozë që të zbuloni pesë këngët më ‘shkatërruese’ të Adele?

1. “Hometown Glory” (2008)

2. “Someone Like You” (2011)

3. “Hello” (2015)

4. “I Can’t Make You Love Me” (2011)

5. “All I Ask” (2015)