Celebrities Fashion Showbiz

Jo çdokush do të kishte guximin të vishej kështu, veshjet më ekstravagante të “Met Gala”!

Më 13 shtator u mbajt një nga eventet më të rëndësishme të vitit “Met Gala 2021”. Nata më e madhe e modës u mbajt në Muzeun Metropolitan të Artit në Nju Jork, aty ku mbahet çdo vit. Në tapetin e kuq, pritej që të gjithë të famshmit e ftuar të mishëronin temën e stilit amerikan.

Tapeti i kuq i “Met Gala”-s ka një histori të paharrueshme të krijimit të veshjeve që realisht janë për t’u mbajtur mend. Gjithmonë kjo mbrëmje ka qenë plot ngjarje dhe surpriza të papritura. Kështu ka rezultuar të jetë edhe natën e 13 shtatorit dhe shumë të ftuar shkëlqyen dhe i mahnitën të gjithë. Ndërkaq, ne ju prezantojmë veshjet më ekstravagante të këtij viti në këtë event madhështor ku e gjithë vëmendja është te yjet e Hollywood-it:

1. Iman
2. Lorde
3. Frank Ocean
4. Barbie Ferreira
5. Maisie Williams
6. Daniel Levy
7. Emily Blunt
8. Kim Kardashian
9. Nikkie de Jager
10. A$AP Rocky
11. Billie Eilish
12. Kim Petras
13. Jordan Roth
14. Kendall Jenner
15. Gabrielle Union
16. Naomi Osaka
17. Hunter Schafer
18. Rihanna
19. Grimes
20. Lil Nas X