Celebrities Fashion Gossip Showbiz

Jo pa një qëllim, kuptimi që ‘fshihet’ pas kësaj veshjeje të Meghan Markle!

Dukesha e Sussex-it Meghan Markle së fundmi mori pjesë në një event për ‘Fondin e Grave të Central Indiana’ ku u shfaq e veshur me një fustan të gjelbër me taka vjollcë. Por veshja e saj kishte një kuptim të fshehtë. E veshur me fustanin e Giorgio Armani, 41-vjeçarja mori pjesë në një diskutim të titulluar “The Power of Women: An Evening with Meghan, Duchess of Sussex”.

Ajo dërgoi një mesazh me veshjen e saj, duke kombinuar fustanin me mëngë të gjata, me takat në ngjyrë vjollcë, ngjyra që simbolizojnë lëvizjen feministe. E gjelbra, e cila përfaqëson shpresën dhe vjollca, e cila njihet si ngjyra e Ditës Ndërkombëtare të Gruas, janë kombinuar me të bardhën për të përfaqësuar lëvizjen e grave që nga viti 1908, sipas faqes së internetit të Ditës Ndërkombëtare të Gruas.

Markle e cila përjetoi kërcënime të mëdha në Mbretërinë e Bashkuar, sipas raportimeve të fundit i dha një vëmendje edhe më të madhe temës së diskutimit me varësen smeraldi Logan Hollowell që ajo kishte vendosur më parë. Përveçse përfaqëson një nga ngjyrat e të drejtave të grave, guri përfaqëson intelektin, komunikimin, vendimmarrjen dhe promovon vërtetësinë dhe ndershmërinë, duke parë të kaluarën sipërfaqësore.

Meghan Markle jo pak herë është përballur me kritika për stilin e veshjeve të saj, por po ashtu ka marrë edhe shumë vlerësime nga fansat, nga kritikët dhe njohësit e mirë të modës. Nëse ndodh që Markle zgjedh ndonjë veshje specifike nga një markë e njohur ose jo, dihet që ajo nuk do të jetë në treg për shumë kohë. Megjithatë, kur bëhet fjalë për zgjedhjen e ngjyrave, Dukesha e Sussex-it zakonisht vesh një sërë nuancash të ndryshme, që kur iu bashkua familjes mbretërore, madje edhe kur u largua prej saj, por ka një ngjyrë që Markle refuzon të veshë në publik.