Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Fashion Travel

Jo thjesht një futbollist! Ai ka stil e gjithçka tjetër…po flasim për futbollistin Héctor Bellerín!

Të gjithë duke qenë mirë, duhet të jemi në gjendje ta shijojmë jetën pak më shumë këtë muaj. Moti më i mirë nënkupton të ngrënit jashtë në restorante, të shkuarit në teatër e për të përqafuar miqtë. Oh dhe duke mos harruar çështjen e një turneu të madh futbolli. “Euro 2020” inkurajon një atmosferë bashkimi dhe vullnet të mirë.

Le të flasim pak për Héctor Bellerín, mbrojtësi i djathtë i Arsenal FC i lindur në Barcelonë i cili aktualisht është në një pushim pas sezonit.

Ne gjithashtu kontrolluam për të parë se çfarë rrobash po vesh ai këtë verë, si po mbahet në formë dhe si duket rutina e tij.

Tani që po i drejtohemi verës, çfarë veshje keni veshur më shumë aktualisht?

Një palë xhinse të ‘relaksuara’, një këmishë të hapur dhe disa sandale. Me një palë syze dielli të këndshme dhe pak SPF në fytyrën time.

Dhe artikulli juaj i këpucëve?

“Birkenstocks”. Jam shumë i lumtur me ta, sandalet janë kaq komode dhe klasike.

Cila është marka juaj e tanishme e preferuar?

Më pëlqejnë markat e veshjeve për burra të tilla si ‘Ahluwalia’.

A vjedhin shokët e skuadrës ndonjë nga veshjet tuaja?

Po,”Birkenstocks!” Disa shok të mi të skuadrës kanë blerë një palë pasi mi kanë parë mua.

Tani mund të hamë jashtë, në cilat restorante në Londër mezi po pret të shkosh?

Kam dëgjuar shumë për “Holy Carrot”, e cila është hapur në Knightsbridge. Jam shumë i lumtur kur shoh këto vende të reja që hapen. Unë gjithashtu jam rritur shumë rehat duke ngrënë ushqim në shtëpi me të dashurën time. Unë kam qenë dikush që ishte jashtë gjatë gjithë kohës dhe ndihem ndryshe për këtë tani.

Cilat pesë gjëra do të rekomandonit për një vizitor në Londër?

Mund të tingëllojë mjaft standarde, por shkoni të shikoni një muzikal. Është një nga gjërat e para që kam bërë. Një tjetër gjë që unë dua ta bëj rreth Londrës kur është koha me diell është të bëj një piknik në park. Vendi im i preferuar zakonisht është “Hampstead Heath”, por unë gjithashtu shkoj në Parkun ‘Hyde’. Atmosfera dhe gjallëria janë vërtet të mira kur dielli del. Gjithashtu, bëni një shëtitje përgjatë kanalit.

Njerëzit thonë se shkoni në cirkun “Piccadilly” dhe në rrugën Oxford , por unë dua të eci në kanalin në Londrën lindore dhe në perëndim. Shko në një market gjithashtu. Te marketi i Luleve. Te rruga ‘Brick Lane’ të dielën është mirë. Duke qenë një vegan, unë gjithashtu do të sugjeroja një vakt në “The Gate” ose “Comptoir V”.

Përshkruani një ditë tipike për ju këto ditë?

Dita ime konsiston në shkuarjen në stërvitje në mëngjes dhe aty kaloj rreth pesë orë. Pastaj, kthehem në shtëpi, do të pushoj, të bëj një festë. Pastaj punoj për tre deri në katër orë, në varësi të asaj për të cilën po punoj. Nuk jam i sigurt nëse kjo është për shkak të pandemisë apo sepse jeta ime ka qenë pak më interesante kohët e fundit. Pastaj në darkë, lexoj, qetësohem me familjen dhe miqtë, ose shikoj diçka në internet. Deri në orën 11.00, unë do të jem në shtrat.

Cila është rutina juaj e kujdesit ndaj lëkurës?

Unë kurrë nuk kam bërë asgjë për lëkurën time, por e dashura ime më ka shtyrë të kujdesem për të, veçanërisht me një rutinë gjatë natës. Unë kam qenë duke përdorur “Human Race” nga Pharrell, pastrues dhe krem. Ajo sigurohet që unë të laj fytyrën para se të shkoj në shtrat me ndonjë pastrues ‘CeraVe’, i cili është një pastrim vërtet i thjeshtë. Unë kam qenë vërtet i hidratuar duke e bërë lëkurën time të shkëlqejë dhe jo të plaket.

Si kujdeseni për fizikun tuaj?

Bëj yoga një herë në ditë për një orë e gjysmë. Gjithçka që përfshin yoga, meditim dhe relaksim. Unë e kam marrë seriozisht për pesë muajt e fundit. Unë nuk jam tipi i personit që dëshiron të jetë në palestër gjatë gjithë ditës. Unë bëj atë që duhet të bëj për të qenë në nivelin tim në fushë, por më pëlqen të mendoj jashtë kornizave.

Çfarë po shikon në “Netflix”?

Të them të drejtën unë nuk kam parë “Netflix” këto kohë por kam parë shumë filma të Pedro Almodóvar. Unë e dua kinemanë spanjolle, ajo më kthen në rrënjët e mia.

Cila është ambicia juaj më e madhe në karrierë?

Për të vazhduar argëtimin. Unë e dua atë që bëj brenda dhe jashtë fushës. Dua të vazhdoj të shijoj, frymëzoj dhe të argëtohem.