Celebrities Gossip

Jo vetëm Leo Messi, Billie Eilish dhe Cristiano tashmë edhe anëtari i “BTS” kryeson Instagram-in!

Edhe anëtari i grupit të njohur “BTS” i është bashkuar Leo Messi-t, Billie Eilish dhe Cristiano Ronaldo-s për të arritur një super sukses në një nga rrjetet sociale më të përdorura, Instagram. V vazhdon të dominojë Instagramin pasi ai u bë i pari personazh i famshëm koreano-jugor që kishte katër postime me 17 milionë pëlqime në Instagram, duke iu bashkuar këngëtares së talentuar Billie Eilish dhe lojtarëve të futbollistëve, Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi, si katër personat e vetëm globalisht që kishin katër postime me mbi 17 milionë pëlqime në këtë platformë.

Për më tepër, V është i pari dhe i vetëm aziatik që ka arritur 18 milionë pëlqime me postimin e tij të fundit të adhurueshëm që shfaq qenushin e tij të përkëdhelur Yeontan. Ai është postimi i 11-të në botë që ka 18 milionë pëlqime në Instagram. V vërtetoi edhe një herë pse ai është një ‘Mbreti i Instagramit’ me përmbajtjen e tij të adhurueshme që shfaq Yeontan, hobi dhe interesat e tij, modën, udhëtimet, shikimin e fshehtë në muzikën e tij të papublikuar dhe sigurisht, BTS!

“ARMY”-t i pëlqen sa e këndshme dhe e dashur është përmbajtja e tij në Instagram dhe është lehtësisht një nga llogaritë më të ndjekura në botë! Ndërkohë, V ka bërë historinë e K-pop-it në të dy listat e ‘Oricon’ dhe ‘iTunes’ në Japoni.

Më 13 janar, ‘Christmas Tree’ e OST-së u publikua më në fund zyrtarisht në Japoni, disa javë pasi u publikua për herë të parë në Korenë e Jugut. Menjëherë pas publikimit të saj, ajo debutoi në numrin 1 në tabelën e përditshme të këngëve dixhitale të Oricon. Kënga arriti gjithsej 11,771 klikime në Japoni vetëm në ditën e saj të parë, duke vendosur një rekord të ri për numrin më të madh të klikimeve të ditës së parë të arritur ndonjëherë nga ndonjë solist korean.