Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Bota

Joe Biden kapet në gjumë në konferencën për klimën në Skoci, video është virale!

Joe Biden me sytë e mbyllur dhe kokën e rënduar gjatë një fjalimi në Konferencën për Klimën në Glasgou të Skocisë. Një video e kthyer në virale, e kapi “mat” Presidentin e Amerikës gjysmë të fjetur e për shkak se ai nuk është i parëndësishëm, por vetë kryetari i vendit më të fuqishëm të botës, rrjetet sociale nuk e kaluan në heshtje, një moment të tillë pikant.

Mjaftoi kjo që disa llogari në Twitter të partisë republikane në Shtetet e Bashkuara, t’i konsiderojnë pamjet si shumë “të sikletshme”, por ka edhe nga ata që i bëjnë avokatinë Biden-it, duke vënë në dukje se po pushonte për pak çaste, duke mbajtur sytë mbyllur. Më pas, presidenti i hapi sytë kur një anëtar i stafit iu afrua dhe i pëshpëriti diçka në vesh. Gjatë qëndrimit në Europë, shefi i Shtëpisë së Bardhë fillimisht u ndal në kryeqytetin italian Romë e më pas në atë skocez.

Donald Trump nuk humbi rastin për të ironizuar pasardhësin:

Biden shkoi në Europë duke thënë se ngrohja globale është prioriteti i tij më i madh dhe më pas menjëherë ra në gjumë, për ta parë e gjithë bota, aty në konferencë. Kush ka besim të vërtetë në një temë, nuk mund të flejë gjumë teksa flitet për të!

Në Glasgou të Skocisë, presidenti Joe Biden u kërkoi falje liderëve botërorë për vendimin e daljes së  SHBA-ve nga marrëveshja e Parisit për klimën. Me vendim të para’ardhësit Donald Trump, Amerika u largua zyrtarisht nga Marrëveshja e Parisit, në nëntor të vitit 2020 duke u bërë vendi i vetëm ndotës në botë që braktis paktin historik të arritur për të luftuar ndryshimet klimatike.