Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Lancio Music

Ju ka marr malli?! “Pussycat Dolls” rikthehen më fuqishëm se kurrë!

“Pussycat Dolls” pritet të rikthehen sërish si grup në industrinë muzikore. “The Sun” ka mësuar se vajzat e famshme janë shumë pranë nënshkrimit të një marrëveshjeje të menaxhimit për të siguruar një të ardhme afatgjatë në muzikë. Mezi po presim projektet e reja muzikore nga grupi legjendar i vajzave, me në krye Nicole Scherzinger.

Rikthimin e tyre në skenën muzikore, vajzat e kishin paralajmëruar që në vitin 2019-të, por për shkak të pandemisë së COVID-19 atyre iu desh që të riplanifikonin dy herë turneun e tyre të ribashkimit. Një burim ka thënë për gazetën “The Sun” se grupi i famshëm është në bisedime me kompaninë që menaxhon Madonna-n dhe Britney Spears, Maverick si dhe disa firma të tjera mjaft të njohura.

I njëjti burim ka thënë se Nicole kishte menduar që vitin e shkuar të publikonte disa këngë solo, por tani fokusi i saj i vetëm është grupi “Pussycat Dolls”.

Nicole pati menduar të krijonte muzikë solo vitin e kaluar dhe shkroi një seri këngësh. Koha ka kaluar dhe nuk ka ndonjë plan deri më tani për të ardhur si artiste solo. E gjithë fokusi i saj për momentin është tek “Pussycat Dolls”. Me gjysmën e grupit në Mbretërinë e Bashkuar dhe gjysmën në SHBA është e ndërlikuar, por ata janë të vendosura të publikojnë disa këngë në vitin 2021.