Celebrities Music

Ju njohim me 5 hitet më të suksesshme të artistit Alec Benjamin!

Alec Benjamin ka treguar se instrumentalizmi kryesor i popit nuk është zhdukur gjatë viteve të fundit. Alec Benjamin ka një zë të mrekullueshëm dhe një qasje të përsosur në skenë dhe ai vazhdimisht arrin të fitojë mbi fansat adoleshente që bërtasin me zemër në shfaqjet e tij teksa i dinë çdo tekst të këngëve. Alec është një kitarist fantastik përveçse këndon. 27-vjeçari ka mbi 880 milionë klikime në Spotify dhe kënga e tij hit “Let Me Down Slowly” është renditur në top 40 në mbi 20 vende.

Alec Shane Benjamin i lindur më 28 maj të 1994-ës është një këngëtar dhe kantautor amerikan nga Arizona dhe ka interpretuar shumë shfaqje në: Fox Theatre, Mission Ballroom, The Factory, Palladium, The Warfield, Aragon Ballroom, The Showbox SoDo, The Van Buren, 9:30 Club, Agora Theatre.  Me zërin e tij unik që ka spikatur kudo ai ka arritur që gjithashtu të performojë në festivale të mëdha si Music Midtown Festival, Coachella e shumë të tjerë.

Këngët më të mira të Alec Benjamin të të gjitha kohërave janë renditur më poshtë.

Water Fountain

If we have each other

Outrunning Karma

Boy in the Bubble

Let Me Down Slowly