Horoskopi Lifestyle

Ju të tjerët mbani rradhën, shenja e zodiakut që do të jetë më e lumtura në muajin korrik!

Astrologët theksojnë se një shenjë e zodiakut në korrik do të ketë një dashuri të veçantë për yjet dhe planetët. Fituesit e energjisë së lumtur këtë muaj janë padyshim Shigjetari. Ata do të kenë sukses në të gjitha fushat e jetës. Periudha më e suksesshme për Shigjetarin do të jetë java e dytë e muajit. Promovimi është i mundur në punë, gjë që mund të ndikojë pozitivisht në financat e kësaj shenje të zodiakut.

Astrologët këshillojnë të vazhdoni të punoni me shpejtësi të plotë, sepse gjithçka që ata mendojnë dhe planifikojnë tani mund të ketë një efekt pozitiv në të ardhmen. Shigjetarët që drejtojnë biznesin ose tregtinë e tyre presin sukses të veçantë. Në planin privat do të kenë mbështetjen e familjarëve. Nëse janë në një lidhje, do të kenë më shumë kohë për partnerin. Ata që nuk e kanë gjetur ende dashurinë, tani kanë mundësinë të bien në dashuri dhe të lidhen me një shpirt binjak.

Ndërsa kjo marrëdhënie mund të duket si një aventurë në fillim, ka mundësi që të thellohet. Shigjetarët duhet të jenë të kujdesshëm me paratë në korrik. Nëse ata marrin më shumë para dhe fitojnë më shumë, është më mirë të kursejnë se sa të shpërdorojnë. Saturni dhe Jupiteri sjellin ndryshimet më të mëdha këtë korrik, ndërsa Hëna na kujton se sa e rëndësishme është të përqendrohemi te dëshirat dhe instinktet tona, por mos harroni anën praktike. Shigjetarë, shijoni në maksimum muajin tuaj më të lumtur!

Ndërkaq, prej datës 22 Qershor kemi hyrë në sezonin e Gaforreve dhe sipas astrologëve është momenti i duhur për të mbledhur veten dhe për të përcaktuar qëllimet e reja për muajt në vijim. Gaforrja, Akrepi dhe Peshqit do ta kenë më të lehtë këtë periudhë, ndërsa Dashi, Peshorja dhe Bricjapi duhet të mësojnë të notojnë para se të mbyten në ndjenjat e tyre.