Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Gossip

Kate Middleton më sportive se kurrë në vizitën e saj me kampionen e tenisit!

Dukesha e Kembrixhit, Kate Middleton u takua me kampionen e tenisit Emma Raducanu sot. Kate ishte në Qendrën Kombëtare të Tenisit të Shoqatës së Tenisit në Lawn në Londër për të uruar sensacionin 18-vjeçar të tenisit Emma për titullin e saj mahnitës të US Open.

Ajo erdhi e veshur për këtë rast me një fund të tenisit dhe bluzë dhe gjithashtu solli raketën e saj së bashku me të.

Përveç takimit me Emën, Kate gjithashtu bisedoi me kolegët e tjerë britanikë të US Open Joe Salisbury, i cili fitoi titullin e dysheve për meshkuj me amerikanin Rajeev Ram, dhe Gordon Reid dhe Alfie Hewett, kampionët e dysheve për karrige me rrota për burra.

Kur ajo hyri në dhomë kur takoi grupin, ajo shkoi për të ofruar dorën e saj më parë, por shpejt e tërhoqi atë duke kujtuar se nuk i lejohej.

A po shtrëngojmë duart? Unë nuk dua të thyej flluskat tuaja të stërvitjes.

Është vërtet e pakëndshme, ju nuk e dini fare nëse duhet ta bëni. Është e njëjta gjë me maskat e fytyrës, nëse t’i vendosni apo t’i hiqni.

Asnjëherë nuk e dini nëse t’i përqafoni njerëzit, t’i përgëzoni apo t’i shtrëngoni duart.

Përveç bisedës me Emën, Kate gjithashtu u bë konkurrente duke shkuar kundër saj në fushën e tenisit, ku u vu re se po “bëhej konkurruese”. Ema, e cila renditet e 150 -ta në botë, u bë kualifikuesja e parë që fitoi një nga katër madhësitë kur ajo fitoi titullin e beqarëve të US Open në fillim të këtij muaji.