Celebrities Gossip Showbiz

Kate Winslet thyen rekordin e Tom Cruise…

Kate Winslet ka reflektuar për mposhtjen e një rekordi të mbajtur nga Tom Cruise për mbajtjen e frymës nën ujë gjatë xhirimit të Avatar: The Way Of Water. “I shkreti Tom”, tha Kate, 41 vjeç, për USA Today në një artikull të fundit.

Domethënë, nuk e njoh Tom fare, nuk e kam takuar kurrë në jetën time, por jam e sigurt se ai po habitet shumë duke dëgjuar këtë histori se si kam thyer rekordin e tij. Megjithatë, më pëlqeu… Isha e habitur se sa e mirë isha në të dhe se si vazhdova të përmirësohesha.

Kate portretizon Ronalin, një mbretëreshë aliene dhe udhëheqëse të një klani oqeanik, në Avatar 2 dhe e mbajti frymën nën ujë për shtatë minuta e 14 sekonda gjatë xhirimit. Tom, 60 vjeç, më parë mbante rekordin pasi zgjati gjashtë minuta nën ujë gjatë xhirimit të vazhdimit të spiunazhit të vitit 2015 Mission: Impossible, Rogue Nation.

Anëtari i kastit të ekskluzivitetit të Avatar, Sigourney Weaver, 73 vjeç, i tha USA Today se nuk kishte një garë që të mbante frymën mes kastit. “Ne ishim të kënaqur për Kate që e bëri këtë. Bashkëshorti im (regjisori i teatrit Jim Simpson) dhe unë bëmë gjashtë minuta e gjysmë, gjë që ishte befasuese për ne dhe mësuesin tonë, Kirk Krack, i cili mëson Navy SEALs. Të gjithë kishin një më të mirë personale”, tha Sigourney.