Horoskopi Lifestyle

Kemi lajme të mira për këtë javë për shenjat e zodiakut, mbaron Mërkuri retrogradë dhe nis Saturni retrogradë!

Kjo javë ka të bëjë me komunikimin. Si mund ta përmirësojmë mënyrën tonë të të komunikuarit, si mund të tregohemi më racionalë dhe profesional për të patur sukses? Kjo është pyetja që ngre Hëna e re në Binjak. Për më tepër Mërkuri retrogradë përfundon të premten duke na dhënë më lirshmëri në të folur, do jemi më aktiv për të dëgjuar dhe për të përdorur fjalët.

Ndërsa të shtunën, nis Saturni retrogradë që do të zgjasë deri në tetor dhe do të na ndihmojë të përvetësojmë dhe thellojmë angazhimin tonë dhe na jep integritetin dhe guximin e nevojshëm për të bërë gjëra që ndoshta nuk na bëjmë të ndihemi rehat.

Megjithatë rikthehemi tek kjo javë, ja si do të jetë për secilën shenjë horoskopi:

Dashi

Thuaje ç’ke për të thënë! Hëna e re ju ndihmon të përdorni fjalët tuaja me shumë kujdes. Retrogradi i Mërkurit përfundon të premten në zonën tuaj të të ardhurave duke zbutur skajet e vështira financiare aty ku keni nevojë. Retrogradi i Saturnit fillon të shtunën dhe ju fuqizon të gjeni kohë edhe për njerëzit, edhe momente për të qëndruar vetëm.

Demi

Hëna e Re ju ndihmon ta shihni sigurinë si diçka të brendshme, jo të varur nga gjërat e jashtme. Mërkuri Retrogradë përfundon të premten dhe pastron ajrin në çështjet e komunikimit. Retrogradi i Saturnit fillon të shtunën dhe ju fuqizon të gjeni më shumë udhëheqje në jetën tuaj profesionale.

Binjakët

Hëna e re në shenjën tuaj dëshiron të thoni të gjitha synimet dhe ëndrrat tuaja meqë keni dhe ditëlindjet. Retrogradi i Mërkurit përfundon të premten duke ju frymëzuar të çliroheni nga besimet dhe situatat kufizuese. Saturni Retrogradë në zonën tuaj të mençurisë fillon të shtunën, duke ju kërkuar të zbatoni mësimet e reja.

Gaforrja

Koha për ta lënë diçka të shkojë. Hëna e re ju kërkon të lironi veten në mënyrë proaktive nga ajo që ju pengon të bëheni niveli më i lartë i vetes. Retrogradi i Mërkurit përfundon të premten dhe ju rilidh me miqtë tuaj. Retrogradi i Saturnit fillon të shtunën, duke ju fuqizuar në intimitet dhe seksualitet.

Luani

Hëna e re ju lidh me kauzat sociale dhe politike për të cilat jeni të apasionuar dhe shokët do ju ndihmojnë ta realizoni atë. Retrogradi i Mërkurit përfundon të premten në zonën tuaj të karrierës duke ju rikthyer efikasitetin. Retrogradi i Saturnit fillon të shtunën dhe ju motivon të negocioni dhe të bëni kompromis midis mendimeve të ndryshme.

Virgjëresha

Hëna e re ju sjell fokusin tek qëllimet tuaja profesionale, ndaj jini sa më specifik dhe të patrembur sa të jetë e mundur. Retrogradi i Mërkurit përfundon të premten në zonën tuaj të mençurisë duke ju ndihmuar të jetoni nga mësimet që keni marrë. Retrogradi i Saturnit fillon të shtunën ndaj qëndroni të vëmendshëm për vendimet tuaja.

Peshorja

Hëna e re ju shtyn të vizitoni vende të reja për të zgjeruar horizontet tuaja. Retrogradi i Mërkurit përfundon të premten në sektorin tuaj të intimitetit duke ju ndihmuar të aksesoni sërish seksualitetin dhe kënaqësinë. Retrogradi i Saturnit fillon të shtunën në zonën tuaj të vetëvlerësimit, duke ju fuqizuar të rregulloni çdo gjë që ju ndalon të ulni vetëbesimin.

Akrepi

Hëna e Re dëshiron të fokusoheni për të shfaqur veten më mirë që lidhjet tuaja të funksionojnë. Retrogradi i Merkurit përfundon të premten në zonën tuaj të besimit duke sqaruar më në fund se kujt mund t’i besoni. Retrogradi i Saturnit fillon të shtunën në sektorin tuaj të inteligjencës emocionale, ndaj shprehini ndjenjat tuaja ashtu siç i ndjeni!

Shigjetari

Hëna e re do ju fokusojë tek partnerët dhe do ju bëjë të kuptoni se të kundërtat tërhiqen. Retrogradi i Mërkurit përfundon të premten në zonën tuaj të mirëqenies kështu që mbani zakonet e mira dhe hiqni dorë nga ato të këqijat. Retrogradi i Saturnit fillon të shtunën në zonën tuaj të komunikimit, ndaj jini më të vëmendshëm për zgjedhjen e fjalëve, dëgjimin dhe kuptimin e saktë!

Bricjapi

Hëna e re dëshiron të fokusoheni sepse hapat e vegjël drejt mirëqenies mund të çojnë në sukses të madh. Retrogradi i Merkurit përfundon të premten në zonën tuaj të guximit duke ju frymëzuar të ndani historitë në zemrën tuaj. Retrogradi i Saturnit fillon të shtunën dhe dëshiron t’ju lidhë me mençurinë e trupit tuaj.

Ujori

Hëna e re ju ndihmon të jeni më me vetëbesim duke zgjedhur veten tuaj për më shumë dashuri dhe gëzim. Retrogradi i Mërkurit përfundon të premten në zonën tuaj të emocioneve duke ju frymëzuar të komunikoni ndjenjat tuaja. Retrogradi i Saturnit fillon në shenjën tuaj të shtunën, duke ju motivuar që të jeni më të orientuar drejt integritetit dhe më të përgjegjshëm.

Peshqit

Hëna e re ju ndihmon të gjeni njerëzit, vendet dhe kontekstet që ju mbajnë të sigurt. Retrogradi i Mërkurit përfundon të premten në zonën tuaj të komunikimit duke ju frymëzuar të keni më shumë siguri dhe mirëkuptim. Retrogradi i Saturnit fillon të shtunën dhe ju ndihmon t’i jepni fund gjërave aty ku është e nevojshme.