Celebrities Showbiz

Këta të famshëm u tradhëtuan nga partnerët e tyre dhe folën publikisht për këtë gjë!

Duket se tradhëtisë nga partnerët e tyre nuk i kanë shpëtuar as të famshmit. Ndoshta pak prej jush mund t’i mbani mend këto situata por në media është bërë virale, po ashtu dhe reagimi i tyre kur e kanë marrë vesh. Ja se çfarë kanë thënë ata.

1.Halle Berry

Aktorja amerikane Halle Berry mësoi nga një tabloid se bashkëshorti i saj i dytë, këngëtari dhe aktori amerikan Eric Benét, po e tradhëtonte. Vetëm pasi ajo kërcënoi me padi shtëpinë botuese për shpifje, Eric pranoi se ai në të vërtetë po e tradhëtonte aktoren me disa gra.

Por çfarë tha ajo për të:

Kam mësuar se kur të shoh diçka që nuk shkon në një lidhje, herën tjetër duhet ti kushtosh rëndësi atij problemi. Mos mendo se çdo gjë shkon mirë, por fokusohu aty. Kur pashë më mirë marrëdhënien tonë, vura re se kishte shumë probleme, por e doja këtë marrëdhënie, e doja aq shumë atë njeri, saqë mendoja në kokën time se nuk ishte e vërtetë.

2.Eva Longoria

Aktorja dhe producentja e njohur, Eva Longoria ka zbuluar se i dashuri i atëhershëm, Tony Parker kishte një lidhje tjetër.

Çfarë tha Eva për këtë:

Shoqëria zakonisht mendon se diçka që nuk shkon në një marrëdhënie ka të bëjë me gruan. Ai e tradhtoi atë, kështu që ajo nuk e ka kënaqur seksualisht. Pse duhej të kishte një arsye në lidhje me tradhëtinë që kishte të bënte me mua? Unë jam shumë e sigurt për atë që jam dhe e njoh veten shumë mirë.

3.Sandra Bullock

Super ylli i Hollywood-it Sandra Bullock, u tradhëtua nga bashkëshorti i atëhershëm Jesse James, pikërisht kur ata po kalonin procesin e birësimit të një fëmije. Sandra u divorcua nga Jesse dhe adoptoi fëmijën e vetme. Skandali u bë publik në atë kohë dhe flitej kudo.

Çfarë tha Sandra për këtë:

Unë jam pikërisht aty ku dua të jem tani. Ju nuk mund të ktheheni prapa. Unë nuk do të kthehem prapa. Jam e bekuar që kam fëmijën tim pranë. Askush nuk mund të jetë i përgatitur për asgjë. Ndodhi, por unë jam me fat që jam këtu ku jam.

4.Gabrielle Union

Aktorja amerikane Gabrielle Union dhe ish-basketbollisti profesionist Dwyane Wade, kishin një martesë të lumtur prej vitesh, derisa Gabrielle kishte një fëmijë me një grua tjetër.

Çfarë tha Gabrielle në lidhje me këtë?

Në vitin 2013, para se të martoheshim, Dwyane kishte një fëmijë me një grua tjetër. Nuk ishim në ditët tona më të mira, por në atë kohë ai fëmijë sapo ishte ngjizur. Më vonë ai më tha për shtatzëninë. Të thuash se jam shkatërruar është shumë pak. Është sikur të zgjedhësh fjalën më të vogël për lehtësi.

5.Robert Pattinson

Aktori i njohur Robert Pattinson ishte duke u njohur me aktoren Kristen Stewart kur ajo u fotografua duke dalë me regjisorin Rupert Sanders, megjithëse ai tani ka një sens humori për të gjithë këtë situatë.

Çfarë tha ai për të?

Ndodh, e di. Është normale. Pjesa më e vështirë ishte të flisje për këtë më vonë, sepse kur flisni për njerëzit e tjerë, ai ndikon tek ata në mënyra që nuk mund t’i parashikoni.

6.Emma Thompson

Aktorja Emma Thompson ishte e martuar me aktorin dhe regjisorin e njohur Kenneth Branagh derisa ajo dyshoi se bashkëshorti i saj kishte një lidhje me aktoren Helena Bonham Carter. Ema thotë se përvoja e ndihmoi atë të filmonte atë skenë prekëse në “Love Actually”, ku ajo kupton se po tradhëtohet.

Ja se çfarë tha Emma:

Ju nuk mund të mbani diçka me zor, është e kotë. Unë dhe Helena kemi bërë paqe vite më parë. Ne jemi njësoj dhe duke qenë paksa të çmendura dhe të fiksuara pas modës, ndoshta kjo është arsyeja pse Ken na deshi të dyve. Helena është një grua e mrekullueshme.

7.Jennifer Garner

Pasi aktorja amerikane Jennifer Garner dhe aktori Ben Affleck u divorcuan, u përfol se ai kishte tradhtuar Jennifer-in me dadon e familjes së tyre, megjithëse Jennifer thotë se as nuk e dinte për këtë kur ata ranë dakord të ndaheshin.

Çfarë tha Jennifer për këtë?

Më lejoni t’ju them vetëm diçka. Ne ishim ndarë për muaj të tërë para se të dëgjoja për dadon. Ajo nuk kishte asnjë lidhje me vendimin tonë për t’u divorcuar. Nuk është mirë për fëmijët tuaj që një dado të zhduket nga jeta e tyre. Më është dashur të bëj biseda të gjata për t’ju shpjeguar fëmijëve situatën.

8.Christina Milian

Aktorja e njohur Christina Milian zbuloi se ish-bashkëshorti i saj, këngëtari The-Dream, po e tradhëtonte me ndihmësen e tyre vetëm disa muaj pasi ajo solli në jetë vajzën.

Ja se çfarë tha Christina:

Kam mësuar shumë për veten këtë vit. Mësova se çfarë mund të përballoj. Mësova se kush jam dhe çfarë do të pranoj për veten dhe vajzën time. Ndihem sikur kam rilindur. Unë kam qenë në ferr, por kam mbijetuar. Unë jam më e fortë tashmë dhe tani jam gati për fazën tjetër të jetës sime.

9.Meg Ryan

Aktorja amerikane Meg Ryan dhe aktori Dennis Quaid u ndanë në vitin 2000, për të cilën media fajësoi lidhjen e saj me akorin dhe regjisorin e njohur Russell Crowe. Por Meg më vonë zbuloi se Dennis nuk ishte besnik gjatë martesës së tyre dhe nuk kishte besim tek ajo.

Çfarë tha Meg në lidhje me këtë situatë?

Martesa jonë nuk ishte reale për nëntë vite. Dennis nuk ishte besnik ndaj meje për një kohë të gjatë, dhe kjo ishte shumë e dhimbshme. Sapo u divorcova, u ndjeva sikur më ishte hequr një barrë e rëndë. Sado e dhimbshme që ishte, ishte gjithashtu tepër çliruese. Nuk më duhej të kujdesesha për atë që mendonin njerëzit.

10.Fergie

Nëntë muaj pasi këngëtarja Fergie dhe aktori amerikan Josh Duhamel u martuan, një striptiste akuzoi publikisht Josh se ishte përfshirë në një lidhje me të. Ai pranoi se vizitoi klubin e saj, por e mohoi lidhjen. Fergie më vonë foli për të gjithë situatën dhe tha se të dy shkuan te psikologu për këtë.

Ja se çfarë tha këngëtarja:

Kur kalon kohë të vështira, kjo të bën vërtet më të fortë si njeri. Vlen për ne, gjithsesi. Dashuria jonë sot është një dashuri më e fortë. Ne jemi më të fortë sot padyshim për shkak të çdo gjëje të vështirë që ka ndodhur me ne. Ne e kemi diskutuar këtë situatë dhe komunikimi është gjëja më e rëndësishme.

11.Jennifer Lopez

Këngëtarja me famë botërore Jennifer Lopez, ka treguar se është tradhëtuar në marrëdhëniet e kaluara, pa përmendur asnjë emër.

Çfarë ka thënë JLO?

Kur dikush ju tradhëton, bëhet fjalë për ta, për të metat e tyre. Kjo të bën të ndihesh sikur ka të bëjë me të metat e tua, sikur të kishte diçka që nuk shkonte me ty. Por e vërteta është që, ata kanë nevojë të mbushen brenda vetes së tyre dhe egoja i shtyn të bëjnë gjëra të tilla. Nuk ishit ju problemi. Ju kuptoni se ai person nuk ishte për ju dhe se nuk ja ka vlejtur.

12.Gwen Stefani

Këngëtarja dhe kompozitorja amerikane Gwen Stefani, u divorcua nga këngëtari, muzikanti, aktori Gavin Rossdale pasi dyshohet se zbuloi përmes një iPad-i të përbashkët se ai kishte një lidhje me dadon e familjes së tyre.

Çfarë ka thënë ajo për të?

Ishte e tmerrshme. Tetë muaj torturë duke u përpjekur të zbuloj këtë sekret të madh. Ëndrrat e mia u shkatërruan. E gjitha që doja gjithë jetën time ishte të kisha fëmijë dhe të martohesha.

 

13.Khloé Kardashian

Ylli i “Keeping Up With The Kardashians” Khloé Kardashian, ka kaluar nëpër skandale të shumta tradhëtie me të dashurin e saj Tristan Thompson. Khloe u shpreh se:

Unë i di përpjekjet e vazhdueshme që ai bën çdo ditë dhe sa shumë luftoi për t’u rikthyer me mua. Unë nuk e kuptoj pse dikush do t’i kalonte të gjitha këto nëse nuk do të ishte vërtet serioz.

 

14.Beyonce

Këngëtarja e njohur me famë botërore Beyonce, zbuloi se Jay-Z po e tradhëtonte.

Ja se çfarë tha këngëtarja:

Ka shumë nuanca në çdo udhëtim. Asgjë nuk është e zezë ose e bardhë. Unë kam kaluar ferrin dhe jam mirënjohëse për çdo gjë, qoftë e mirë apo e keqe. Kam përjetuar tradhëti dhe thyerje zemre në shumë forma. Unë kanë pasur zhgënjime në partneritetet e biznesit, si dhe ato personale dhe të gjitha më kanë lënë të ndihem e lënë pas dore, e humbur dhe e pambrojtur. Përmes tyre kam mësuar të qesh, të qaj dhe të rritem.