Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Gossip Health & Beauty

Këto yje të famshme nuk shqetësohen aspak për procedurat e bukurisë…

Klinika estetike “Glowday” zhvilloi një sondazh për të zbuluar se cili personazh i famshëm mediatik mbi 40-vjeçe ishte më e mira për të mbajtur sharmin e saj. Siç doli, jo të gjitha gratë e famshme të listuara kalojnë shumë kohë duke u shqetësuar për procedurat e bukurisë.

Rikujtojmë, se grimi luan një rol të madh në jetën tonë. Për disa, kjo është një rutinë e përditshme që ata duhet të bëjnë, ndërsa për të tjerët, është një mënyrë për ta bërë jetën e tyre më interesante dhe për të përmirësuar gjendjen e tyre shpirtërore. 

Ndërkaq, ja disa personazhe të famshme të cilat duken se nuk harxhojnë aspak shuma marramendëse për produkte kozmetike:

Kate Beckinsale, 47-vjeçe.

Aktorja Kate Beckinsale nuk përdor asgjë të veçantë për t’u kujdesur për lëkurën e saj. Mjafton pak sapun, krem kundër diellit dhe vajra të ndryshëm.

Helen Mirren, 75-vjeçe.

Aktorja Helen Mirren nuk e mendon veten aspak të bukur. Ajo nuk është e prirur të tregojë sekretet e saj të bukurisë, por nëse do të ndodhej të ishte në një farmaci me 20 dollarë, ajo do ta shpenzonte atë në buzëkuq dhe krem hidratues.

Kate Hudson, 41-vjeçe.

Aktorja e njohur viziton shpesh estetistet dhe nuk ndihet e ndrojtur kur mban maska për fytyrën edhe kur është në aeroplan. Hudson pi shumë ujë dhe mediton. Ajo beson se sekreti i bukurisë është të jesh i shëndetshëm.

Sarah Jessica Parker, 56-vjeçe.

Ylli i “Sex and the City” thotë se punon me profesionistë që i bëjnë flokët e saj të duken mirë ndërsa ajo nuk përdor ndonjë produkt të veçantë bukurie, vetëm sapun, shampo dhe krem hidratues në mëngjes dhe në mbrëmje.

Kate Moss, 47-vjeçe.

Supermodelja Kate ka treguar se sekreti i saj më i madh i lëkurës është zhytja e kokës në një tas me akull, ujë të ftohtë dhe feta kastraveci. Redukton menjëherë fryrjen dhe forcon lëkurën.

Naomi Campbell, 50-vjeçe.

Supermodelja Naomi Campbell përdor krem hidratues, aplikon përbërjen e saj vetëm para punës dhe e heq gjithmonë para se të shkojë në shtrat. Sipas Campbell, gjithçka ka të bëjë me qëndrimin e hidratuar dhe me lëkurë të shndritshme dhe me shkëlqim.

Victoria Beckham, 46-vjeçe.

Victoria shprehet se përdor shpesh masazhe të rregullta të fytyrës, terapi të dritës dhe produkte natyrore si dhe është adhuruese e maskave të syve. Ajo gjithashtu nuk mund të jetojë pa kremra hidratues të ndryshëm.

 Jennifer Lopez, 51-vjeçe.

Aktorja dhe këngëtarja e famshme nuk i pëlqen të flasë për moshën dhe pamjen e saj, sepse mendon se është rinore dhe e përjetshme në çdo moshë. Vaji i ullirit është sekreti i bukurisë që e ka mësuar nga nëna e saj.