Celebrities Gossip Showbiz

Khloe Kardashian zhgënjen fansat, por pse?!

Khloe Kardashian është kritikuar nga fansat për komentet e saj në gjyqin e Kyle Rittenhouse. Ylli i “Keeping up with the Kardashians” shkroi në Twitter se ishte pa fjalë dhe e neveritur pasi 17-vjeçarja Rittenhouse u shpall e pafajshme për të gjitha akuzat nga një juri të premten.

Përdoruesit e Twitter u hodhën menjëherë në postimin e Khloe dhe shprehën zhgënjimin e tyre që ajo foli për vendimin, por ende nuk ka komentuar mbi tragjedinë e Astroworld që ndodhi këtë muaj. Pas një gjyqi 2-javor, Kyle Rittenhouse u lirua nga gjykata këtë javë pasi qëlloi tre persona në protestën “Black Lives Matter” në vitin 2020. Duke iu bashkuar një numri personazhesh të famshëm që reaguan mbi këtë çështje, Khloe shkroi në Twitter:

Pa fjalë dhe e neveritur!

Përgjigjet nga ndjekësit e saj erdhën të dendura dhe të shpejta me shumë njerëz që pyetën Khloe se kur do të fliste hapur për ngjarjet tragjike në koncertin e Travis Scott më 5 nëntor.

Ti do të komentosh për këtë, por jo për koncertin e Travis Scott? Qëndro në korsinë tënde. Jam shumë e sigurt që po flet për Rittenhouse, megjithatë shumë njerëz do t’i kthejnë këto tre fjalë kundër teje duke patur parasysh se nuk ke thënë shumë për AstroWorld.

Megjithatë, të tjerët u ngritën në mbrojtje të yllit duke theksuar se ajo nuk kishte asgjë që mund të bënte lidhur me atë që ndodhi në festivalin e Scott. Një fans postoi:

Disa njerëz janë qesharakë dhe kaq të këqij!