Celebrities Gossip Music Showbiz

Kjo këngë e Shakirës është doza e energjisë që i duhet familjes mbretërore çdo mëngjes!

Ndonëse familja mbretërore është shumë skeptike kur vjen puna tek momentet brenda pallatit Kensingtone, Princ William ka treguar së fundmi për “Apple Fitness” se momenti më i bukur i ditës është mëngjesi. Ai ka pohuar se në rutinën e përditshme gjithmonë nisja e ditës është si një festë me muzikë në shtëpi dhe Charlotte me George zihen gjithmonë se kë këngë do të dëgjojnë dhe kërcejnë. William ka thënë se:

Një nga këngët që fëmijët po pëlqejnë tani është ‘waka waka’ nga Shakira.

Ai e ka përfunduar këtë moment duke thënë se kjo është periudha më e bukur për familjen, kur në të ka një “rrëmujë” të madhe se cilën këngën do vendosin dhe të gjithë luajnë me njëri-tjetrin. Ndërkaq, thuhet se Princi William dhe Kate Middleton kanë një shtëpi të tretë sekrete që është aq private sa që ekzistojnë shumë pak foto të saj.

Ata e kanë bazën e tyre në Pallatin Kensington, në perëndim të Londrës, ku kanë kaluar shumicën e kohës së tyre që nga lindja e Princit Louis në vitin 2018. Ata gjithashtu kanë Anmer Hall, rezidencën e çiftit mbretëror në Norfolk, ku u rritën Princi George dhe Princesha Charlotte.

Rikujtojmë se Duka i Kembrixhit është bashkuar së fundmi me gjigantin e teknologjisë Apple për t’u shfaqur në një përvojë të re me audio, duke ndarë kujtimet dhe këngët e tij të preferuara. Dëgjuesit janë në gjendje të zhyten në shëtitjet e paraqitura në serial, duke dëgjuar hapat e narratorit dhe tingujt përreth tyre ndërsa e çojnë audiencën në një udhëtim nëpër vende të rëndësishme për ta.

Në fillim të kësaj jave, u shfaq pjesa e dytë e një dokumentari të diskutueshëm të BBC për marrëdhëniet e William dhe Harry me median. I quajtur “The Princes and The Press” dhe i prezantuar nga Amol Rajan, ai u zhyt në përçarjen në rritje të vëllezërve dhe kohën që çoi në largimin e Harry dhe gruas së saj Meghan Markle si anëtarë të familjes mbretërore.