Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Showbiz

“Koha për të gjetur një punë”/ Fshihet llogaria e Addison Rae në TikTok!

Ylli i TikTok, Addison Rae ka bërë shaka se është koha që ajo të “fillojë një punë” pasi zbuloi për fansat se ajo ishte ndaluar përgjithmonë nga kjo platformë. Addison u bë e famshme në TikTok, por nuk do të jetë më në gjendje të hyjë në llogarinë e saj për shkak të “shkeljeve të shumta” të ‘Udhëzimeve të Komunitetit’ të platformës. Ajo ndau me 4.8 milion ndjekësit e saj në Twitter:

Epo koha për të gjetur një punë.

Nuk është e qartë se çfarë udhëzimesh të komunitetit ajo ka thyer. Në kohën e publikimit, llogaria e Rae duket normale në TikTok, por nuk është e qartë nëse ajo është në gjendje të postojë përmbajtje të re apo jo. Videoja e saj e fundit ishte një reklamë për Nintendo. 21-vjeçarja njihet si një nga yjet më të mëdhenj të platformës dhe ka 84.8 milionë ndjekës.

Të famshëm të tjerë të TikTok janë ndaluar gabimisht për shkak të raportimit masiv në të kaluarën, por nuk është e qartë nëse kjo është ajo që i ka ndodhur Rae këtë herë. Sidoqoftë, nëse ndalimi është i ligjshëm, ai përfaqëson një humbje të madhe në fitime për yllin. Revista “Forbes” vlerëson se ajo fiton 5 milion dollarë në vit për shkak të përmbajtjes së saj në platformë.

Reklamimi i saj merret përmes videove me Reebok dhe American Eagle, që e kanë bërë atë të arrijë sukses të madh financiarisht dhe ajo gjithashtu mori pjesë në filmin e Netflix të “He’s All That”. Rae gjithashtu bëri debutimin e saj të parë në tapetin e kuq në “Met Gala” kohët e fundit. Ajo gjithashtu publikoi këngën e saj të parë, “Obsessed”, këtë vit. Addison gjithmonë e ka vlerësuar platformën që e bëri atë të famshme dhe tregoi se si dikush mund të ketë të njëjtën mundësi si ajo duke e përdorur TikTok-un për të bërë video.

Në TikTok, të gjithë janë të mirëpritur. Nuk ka rëndësi në cilën moshë je, njerëzit po bëjnë video dhe po krijojnë përmbajtje. Është një ritëm kaq i shpejtë dhe një aplikacion i thjeshtë, ky është mesazhi. Çdokush mund ta përdorë atë dhe ka mundësinë të bëhet viral. Kjo është ajo që e bën atë kaq ‘fiksues’. Ju mund të postoni një video dhe mijëra njerëz nga e gjithë bota mund ta shohin atë.