Celebrities Gossip Showbiz

Kostumet që Billie Eilish dhe i dashuri i saj zgjodhën këtë Halloween, marrin kritikat e fansave!

Billie Eilish, 20 vjeç dhe i dashuri i ri Jesse Rutherford, 31 vjeç, janë kritikuar për kostumet e tyre ‘shqetësuese’ të foshnjës dhe të të moshuarit për Halloween. Me sa duket duke vënë në shënjestër kritikët e romancës së tyre, këngëtarja ishte veshur si foshnjë, e kompletuar me pelenë dhe mbulesë, ndërsa Rutherford kishte një kapele dhe proteza të rrudhura në fotot e postuara nga Pop Crave.

Në një foto, e cila u postua nga partnerja e vëllait të Billie, Finneas, Ashe, Billie kishte make-up si kukull dhe një parukë bjonde. Dyshja nuk kanë postuar për kostumet e tyre në rrjetet sociale, por outfit-et u cilësuan si ‘të sëmurë’ nga fansat. Diferenca e moshës 11-vjeçare e çiftit, veçanërisht pasi ai mund ta ketë njohur që kur ishte e mitur, së fundmi ka ngjallur reagime në mediat sociale. Një fans shkroi:

Kostumet e ngjashme të Billie Eilish dhe Jessie Rutherford për Halloween janë tepër të sëmura dhe të shtrembëruara, veçanërisht me diferencën e tyre në moshë dhe çekuilibrin e fuqisë. Nuk është qesharake apo elegante, nuk është argëtuese, është shqetësuese dhe të rriturit në jetën e saj po e zhgënjejnë edhe një herë.

Një tjetër shkroi:

Ai kostum i Billie Eilish është jashtëzakonisht shqetësues dhe unë absolutisht e urrej atë sa herë që kalon kufirin tim.

Ndërsa një i tretë shkruante:

Do të doja të mund t’i laja sytë me sapun dhe ta fshija këtë nga mendja.