Celebrities Gossip Health & Beauty Lifestyle

Kourtney Kardashian ndan me fansat recetën sekrete që ajo përgatit për djemtë e saj!

Kourtney Kardashian zbuloi recetën e smoothie-ve që djemtë e saj e adhurojnë. Ajo ndau me fansat përmes një Instagram Story të shtunën:

Unë u bëra djemve të mi këtë smoothie kryevepër për çdo prind që kërkon një mëngjes të shëndetshëm. Ata i dhanë një 9/10.

Kardashian, 44 vjeçe, ka djemtë Mason, 13 vjeç dhe Reign, 8 vjeç, si dhe vajzën Penelope, 10 vjeçe, me Scott Disick. Ajo është gjithashtu njerka e djalit të Travis Barker, Landon Barker, 19 vjeç, si dhe vajzës Alabama, 17 vjeçe, të cilën ai e ndan me ish-bashkëshorten Shanna Moakler. Kur djemtë e saj donin diçka për të ngrënë të shtunën në mëngjes, themeluesi i Poosh hodhi së bashku disa luleshtrydhe dhe banane për të përgatitur një mëngjes të shëndetshëm.

Receta nuk ka bulmet apo gluten pasi Kardashian nuk i ruan as në shtëpinë e saj. Kourtney tha për revistën Health në mars 2020:

Në shtëpinë time, ne jemi pa gluten dhe qumësht. Lëkura ime është shumë e ndjeshme dhe nëse ha bulmet, kjo ndikon. Më pëlqen të bëj një dietë keto, megjithëse nuk po e bëj tani. Vura re se trupi im ndryshon për mirë.

Në vitin 2016, themeluesja e Lemme zbuloi se ndërsa sistemi i tyre tretës duken mirë, ajo vuri re një ndryshim në sjellje me dietën e tyre. Kardashian shkroi:

Gjithmonë jam ndjerë mirë më parë kur haja bulmet dhe gluten, por besoj se kemi një jetë për të jetuar dhe do të doja ta jetoja duke u ndjerë më mirë. Kam vënë re një ndryshim të madh pozitiv në sjelljen me fëmijët e mi kur i përmbahemi një diete pa gluten dhe pa qumësht. Unë nuk mendoj se të gjithë kanë nevojë të hanë në këtë mënyrë, por ne kemi bërë testimin e muskujve, i cili tregoi se të gjithë kemi ndjeshmëri ndaj misrit, glutenit dhe qumështit.

Receta e saj për smoothie me banane me luleshtrydhe është tepër e ëmbël me një hurmë dhe pak vaj peshku me shije pjeshke mango. Shija e frutave fsheh suplementin e shëndetshëm nga ngrënësit e saj të kujdesshëm.  Megjithatë, ajo shtoi se mund të jetë një rostiçeri më e mirë sesa një zëvendësim i vaktit.

Më poshtë zbuloni se si realizohet receta e saj:

Përbërësit

1 filxhan qumësht bajamessh
1 filxhan luleshtrydhe organike
1/2 banane organike e pjekur
1 lugë gjelle smoothie me pjeshkë me mango Barlean me aromë omega-3
4 kube akulli

Udhëzimet

Përzierje deri në perfeksion

Duhet të përdorni një tas qelqi