Fashion Lifestyle

Kthimi i jelekut triko Dorky është vërtet i lezetshëm…

Në pamje të parë, jelekët triko mund të duken si veshje joserioze. Kjo veshje është shfaqur për herë të parë si pjesë e uniformës për ekipin e futbollit të Miçiganit në vitin 1907. Nga fundi i shekullit të 20-të, jelekët triko ishin objekti i Chandler Bing dhe Cher Horowitz duke arritur kulmin e stilit në vitet 1990. Mendoni për këmisha shumë të gjera me kopsa me jelek pambuku shumë të hollë me jakë V.

Të thurura trashë dhe me nuanca shumëngjyrëshe, jelekët e rinj triko janë shumë larg politikës. Ato vijnë nga marka të tilla si AMI PARIS dhe Massimo Alba, Acne Studios dhe Blue Blue Japan. Nëse po e lexoni këtë po mendoni “po tallesh, duhet të gjejë diçka tjetër?” Për t’i bërë gjërat më të lehta, ju rekomandojmë të filloni me një bluzë të bardhë pambuku dhe më pas vishni jelekun sipër. Me xhinset e thjeshta blu ose pantallonat kadifeje do të dukeni super stil.

Wales Bonner

£495

Acne Studios

£250

Blue Blue Japan

£300