Celebrities Music Showbiz

Kudo po e ndjek fati i keq! Çfarë i ndodhi këngëtarit të njohur Shawn Mendes?

Këngëtari mesa duket e ka marrë veten pas ndarjes. Së fundmi pas një postimi të tij në rrjetin social Instagram, Shawn Mendes është shfaqur i qeshur pas një udhëtimi të mirëfilltë ecjeje. Epo mesa duket atij i ka shijuar shumë shëtitja në Runyon Canyon në Los Angeles.

Në një fotografi, Mendes pozon në shteg ku duket edhe peizazhi i qytetit të fotografuar pas tij. Në një video të mëvonshme, këngëtari i “In My Blood” shihet duke përkulur muskujt e tij para se të rrëshqasë dhe të bjerë teksa po mundohej që të zbriste.

“Unë mendoj se kjo është ajo që kam marrë” ka shkruar Mendes postimin, duke u tallur me fatkeqësinë e tij. Në seksionin e komenteve, shumë nga fansat e muzikantit reaguan ndaj klipit, duke e ngacmuar Mendes për incidentin. Kujtojmë se Mendes në Instagram ngacmoi fansat e tij me muzikën e re në një postim tjetër në fillim të javës, i cili i la fansat duke spekuluar se një album i ri është duke u përgatitur dhe pritet që të vijë.

Në një klip të shkurtër 12 sekondash të shpërndarë në platformën e mediave sociale të martën, Mendes mund të shihet i ulur në një makinë duke dëgjuar dhe duke tundur kokën për një këngë të re, duket mjaft optimist ndërsa është në një telefonatë në FaceTime. Një foto tjetër tregon këngëtarin e hitit “If I Can’t Have You” në studio duke punuar në një këngë teksa luan kitarë. Mendes nuk ndau asnjë detaj rreth muzikës së re.

Videoklipi, i drejtuar nga Jay Martin, ndjek Mendesin teksa ai ecën nëpër rrugët dimërore të qytetit të tij të lindjes në Toronto, Kanada. Ndërsa Mendes bën rrugën e tij përreth, ai me pasion këndon së bashku me melodinë për të luftuar me dhimbjen e së kaluarës.

Mendes dhe Cabello njoftuan ndarjen e tyre në një deklaratë të përbashkët të bërë në faqet e tyre përkatëse në Instagram në muajin nëntor, duke shkruar se ata do të “vazhdojnë të jenë miqtë më të mirë” pavarësisht se i japin fund marrëdhënies së tyre romantike.