Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Music

Kur bëhet fjalë për kafshët Billie Eilish reagon ndryshe dhe iu bën thirrje të gjithëve për…

Së fundmi këngëtarja e njohur Billie Eilish ka vendos që të japë një mesazh shumë të rëndësishëm tek të gjithë ndjekësit dhe fansat e saj në mbarë botën. Bëhet fjalë për ditën e falenderimeve ku të gjithë amerikanët kanë në traditë që të kenë në tryezën e tyre një gjel deti pasi tek e fundit aty është edhe e gjithë rëndësia e festës.

Por duke qenë se Billie Eilish gjithmonë kur vjen puna për kauza të tilla që kanë në thelb mbrojtje e kafshëve, mundohet që t’i sensibilozojë të gjithë. Në rrjetin e saj social Instagram krijuesja e hitit të njohur ‘Happier Than Ever’ ka shkruar se:

Gjelat e detit janë disa nga krijesat më të buta në botë dhe 46 milionë prej tyre vriten çdo herë gjatë festës së ditës së falenderimeve.E di që është e vështirë që të ndryshohet tradita, por thjesht për një kujtesë që ta keni në mendje!

Kjo nuk është hera e parë që Billie del në mbrojtje të kafshëve. Kujtojmë se gjatë mbrëmjes së madhe të eventit të ‘Met Gala 2021’ paraqitja e saj madhështore me fustanin unik  të firmës së njohur ‘Oscar de la Renta’ arriti që të ishte në fokus dhe të tërhiqte vëmendjen e të gjithëve.

Vetëm pak minuta pas shfaqjes së saj më fustanin e veçantë, 19-vjeçarja tregoi se kishte bërë një marrëveshje me firmën që ata të ndalonin së shitur gëzofet e mëdha të bëra nga kafshët. E përderisa Billie e kishte veshur atë fustan, dmethënë që marrëveshja është arritur dhe është realizuar me sukses, sepse edhe vetë firma prestigjoze bëri me dije se i kishte hequr nga shitja gëzofët e kafshëve.