Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Gossip

Kur bëhet fjalë për Mbretëreshën, të gjithë duhet të tregojnë kujdes! Mjafton vetëm një sinjal sekret…

Mbretëresha Elizabeth prej pak ditësh, ka patur probleme shdëndetësore dhe ka marrë kohë për t’u shplodhur nga detyrimet e saj mbretërore. Ndërkohë, duket se ajo u tha ndihmësve se do t’u jepte një sinjal sekret për t’i thirrur ata të vepronin nëse ndihej e lodhur ose jo mirë në një fejesë mbretërore.

The 95-year-old monarch told royal helpers about the signal before hosting a glitzy reception at Westminster Abbey

Sinjali u nda me stafin përpara një pritjeje të shkëlqyer të organizuar nga 95-vjeçarja të martën e kaluar. Mbretëresha thuhet se ka qëndruar për një orë në ngjarjen e mbushur me yje. Midis të ftuarve të pranishëm ishin bashkë-themeluesi i Microsoft, Bill Gates dhe i dërguari i SHBA për klimën, John Kerry.

It comes after the Queen was forced to cancel a two-day trip to Northern Ireland due to health concerns

Ndihmësve mbretërorë iu tha se nëse ajo fillonte të ndihej keq, ajo do të bënte një shenjë diskrete për të sinjalizuar për ndihmë, sipas The Daily Mail. Aktualisht nuk dihet se cili ishte sinjali, por ndihmësit nuk kishin nevojë ta përdornin atë sepse Madhëria e Saj thuhej se ishte në formë perfekte.

Read Queen Elizabeth's Message to Canadians on National Day of Truth and  Reconciliation

Në një ceremoni në Westminster Abbey dy javë më parë, Elizabeth u pa për herë të parë në publik duke u mbështetur në një shkop për të ecur për mbështetje. Ka pasur shqetësime për shëndetin e saj gjatë javës së kaluar pasi mjekët e urdhëruan atë të anulonte një udhëtim 2-ditor në Irlandën e Veriut për të festuar 100 vjetorin që nga ndarja. Ajo qëndroi në Spitalin e Mbretit Edward VII në Mayfair gjatë natës, por u kthye në Kështjellën Windsor të enjten.