Lifestyle Love & Sex

Kur keni dashuri, gjithçka është e mundur! VIP-at që u bënë nëna në moshë të re…

Sipas statistikave, 1 në 3 vajza mbeten shtatzënë para se të mbushin 20-vjeçe. Edhe pse të mirëpresësh një fëmijë është një përgjegjësi e madhe, disa prindër janë të gatshëm të japin maksimumin për të rritur fëmijën e tyre në mënyrën e duhur, duke dëshmuar se dashuria e nënës është vërtetë vetëmohuese.

Ne ju njohim me disa personazhe të famshme që u bënë nëna në moshë të re dhe dëshmuan se nuk duhet të hiqni dorë nga ëndrrat tuaja për të qenë një prind i mirë.

1. Sofia Vergara

Jo vetëm që Sofia Vergara u bë nënë e një djali kur ishte vetëm 19-vjeçe por mbeti e vetme në moshën 21-vjeçare. Për të, një nga përfitimet e lindjes së një fëmije në moshë të re është se ajo kishte energjinë për të bërë dhe për të arritur gjithçka që kishte në mendje. Ajo e përdori këtë në avantazhin e saj dhe bëri të gjitha përpjekjet për të rritur Manolo-n në një mënyrë që atij kurrë nuk do t’i mungonte asgjë. Ai tani është një 30-vjeçar i suksesshëm dhe kur njerëzit e komplimentojnë Vergara-n për djalin e saj, ajo thotë se kjo i bën të gjitha sakrificat e saj të vlefshme.

2. Kylie Jenner

Kylie Jenner ka dashur gjithmonë të bëhet nënë në moshë të re dhe ia arriti kësaj. Ajo mirëpriti vajzën e saj, Stormi kur ishte vetëm 20 vjeçe dhe nuk i interesonte se çfarë do të mendonin të tjerët për këtë. “Kjo është ajo që unë dua të bëj dhe nëse njerëzit e pranojnë ose nuk e pranojnë atë, atëherë unë jam në rregull me çdo rezultat.”

3. Reese Witherspoon

Reese Witherspoon, në një intervistë, zbuloi se u tmerrua kur u bë prind i vajzës së saj, Ava. Në moshën 23-vjeçare, ajo nuk e kishte idenë se si të balanconte punën dhe mëmësinë. Sot Ava është një modele 22-vjeçare dhe Witherspoon beson se çdo sakrificë që bëri si prind ia vlejti.

4. Victoria Beckham

Edhe pse Victoria Beckham është një stiliste prestigjioze me shumë arritje në karrierë për t’u krenuar, për të, të qenit nënë është arritja më e madhe në jetën e saj. Beckham lindi fëmijën e saj të parë, Brooklyn, kur ishte vetëm 24 vjeçe dhe dëshmoi se krijimi i një familjeje në moshë të re nuk është aspak një ide e keqe. Brooklyn tani është 23 vjeç dhe punon si model dhe fotograf.

5. Kate Hudson

Kate Hudson ishte 24 vjeçe kur lindi fëmijën e saj të parë, Ryder. Por edhe pse mund të duket se 24 vjeçe nuk je aq e re për të krijuar një familje, në atë kohë, Hudson ndihej sikur ishte një nënë adoleshente. Por çdo gjë ka një anë të mirë dhe tani që Ryder është shumë më i madh se vëllezërit e motrat e tij, ai mund të ndihmojë nënën e tij.

6. Hilary Duff

Hilary ishte 24 vjeçe kur lindi fëmijën e saj të parë dhe ndonëse e ndjente se ishte gati të bëhej nënë, vazhdimisht dëgjonte komente të tilla si: “Ti je një fëmijë që ke një fëmijë”. Por kjo nuk e bëri Duff të ndihej ndryshe për vendimin e saj.

7. Adele

Adele vuajti nga depresioni pas lindjes kur lindi djalin e saj në moshën 24-vjeçare. Në atë kohë, edhe pse e donte fëmijën e saj, ajo urrente të ishte nënë. Ajo që e ndihmoi Adele të kalonte këtë periudhë të vështirë ishte të merrte një pasdite një herë në javë për veten e saj dhe filloi të fliste hapur për ndjenjat me miqtë e saj.