Celebrities Fashion Showbiz

Kur vip-at bëjnë xing me veshjet e tyre!

Shumë prej nesh shkojnë në të njëjtat dyqane me çmim mesatar, kështu që është një gjë mjaft normale të shohësh dikë të veshur tamam si ti në rrugë ose në rrjetet sociale. Por as të famshmit nuk janë të sigurt nga këto dukuri, edhe pse veshjet i blejnë kryesisht nga dyqanet luksoze. Dhe ndonjëherë, këto rastësi janë në të vërtetë të menduara mirë: disa njerëz zgjedhin të njëjtat rroba me qëllim, për shembull, Julia Roberts dhe stilistja e saj. Disa njerëz vendosin të ripërdorin një veshje legjendare nga e kaluara. Dhe Zendaya dhe Timothée Chalamet madje zgjodhën veshje nga marka të ndryshme, por për shkak se ato ishin me të njëjtën ngjyrë dhe kishin dizajne të ngjashme, veshjet e tyre janë pothuajse të pamundura të dallohen nga njëri-tjetri.

1. Emilia Clarke dhe Katy Perry

2. Nicole Kidman dhe Zazie Beetz

3. Billy Porter dhe Patrick Schwarzenegger

4. Meghan Markle dhe Victoria Beckham

5. Julianne Moore dhe Celine Dion

6. Zendaya dhe Timothée Chalamet

7. Julia Roberts dhe her stylist Elizabeth Stuart