Bota Celebrities Gossip Showbiz

Kush është Stormy Daniels? Aktorja e filmave për të rritur që mund ta dërgojë Donald Trump në burg!

Pornostarja Stormy Daniels ka një rol kyç në gjyqin kundër ish-presidentit të SHBA-së, Donald Trump. Pak para zgjedhjeve presidenciale në 2016, avokati personal i atëhershëm i manjatit, Michael Cohen, i pagoi Stephanie Clifford (emri i vërtetë i pornostares), 130,000 dollarë, për ta penguar atë të zbulonte një lidhje të supozuar me Trump, e cila ndodhi një dekadë më parë. Por ky fakt u mohua nga biznesmeni.

Sipas CNN, ish-presidenti po hetohet për rolin e tij në këtë skemë pagese ‘të heshtur’ për Daniels në fund të tetorit 2016. Avokati i ish-presidentit bëri pagesën nga fondet e tij dhe më pas mori një rimbursim që sipas Donald Trump ishte nga paratë e tij dhe jo nga fushata presidenciale.

Por në vitin 2018, gruaja publikoi një libër në të cilin përshkruante me shumë detaje lidhjen e saj të supozuar me biznesmenin. E lindur në Luiziana, Stephanie Clifford zbulon në librin e saj të botuar në 2018 se gjatë fëmijërisë së saj ka jetuar në mes të varfërisë dhe abuzimit të vazhdueshëm seksual. Ajo shkoi në Kaliforni gjatë adoleshencës për t’u marrë me industrinë e argëtimit për të rritur, ku u shfaq emri i saj skenik Stormy Daniels. Ajo ka punuar si kërcimtare, aktore, regjisore dhe producente e filmave pornografikë.

Sipas versionit të saj, ajo u takua me Donald Trump në vitin 2006 gjatë një turneu golfi në Lake Tahoe, Nevada. Ajo shton se truproja e manjatit e çoi në dhomën e tij, ku priste të darkonte me Trump, por gjithçka përfundoi në një takim seksual. Stormy Daniels ka thënë se Trump ka premtuar se do ta përfshijë atë në emisionin e tij televiziv ‘The Apprentice’ dhe për këtë arsye ajo ka pranuar të bëjë seks me të. Më vonë, në vitin 2018, biznesmeni i atëhershëm i tha asaj se nuk mund të merrte pjesë.

Daniels foli për CBS dhe tha se në vitin 2011 ajo negocioi për t’i treguar revistës In Touch për marrëdhënien e saj me Trump në këmbim të 15,000 dollarëve, por marrëveshja dështoi sepse Michael Cohen kërcënoi të padiste botimin.