Health & Beauty

Ky truk ju nevojitet për të zhdukur njollat e grimit nga rrobat tuaja!

A nuk është një makth kur hiqni të bardhat që dikur shkëlqenin dhe vini re se ka një shenjë buzësh me bazë ngjyrë portokalli rreth qafës dhe disi buzëkuqi i mrekullueshëm i kuq që keni veshur është transferuar edhe në jakë?

Epo, mos u shqetësoni më për njollat ​​e make-up-it, sepse një këshilltare e organizimit dhe pastrimit ka ndarë sekretin e saj për të hequr njollat ​​e grimit nga rrobat, duke përdorur vetëm një element kryesor. Nëna e dy fëmijëve, Chantel Mila, e njohur më mirë si Mama Mila, tha se përdor krem ​​rroje për të hequr njollat ​​e make-up-it si fondatina dhe buzëkuq nga rrobat.

Artistët e grimit për heqjen e njollave betohen për këtë.

Chantel fillimisht aplikon krem ​​rroje në të gjithë njollën, më pas e lejon atë të zhytet për dhjetë minuta. Pas kësaj, ajo përdor një furçë ose leckë për të pastruar njollën me lëvizje rrethore. Më pas ajo thotë:

Mund të shihni që njolla zvogëlohet menjëherë.

Më pas ajo lan veshjen siç do të bënte zakonisht në makinë larëse dhe njolla zhduket plotësisht. Ky truk ishte i popullarizuar, me shumë që e falënderuan atë për postimin e tij, dhe disa ndanë metodat e tyre për të hequr qafe njollat ​​kokëforta.

Kjo është shumë e mirë. Bëj edhe një pastë me sodë buke dhe limon dhe e aplikoj butësisht.

Një tjetër tha:

Unë kam kaq shumë njolla grimi në rrobat e mia të lehta pa asnjë ide se si t’i heq ato, deri më tani!