Celebrities Gossip Showbiz

Kylie Jenner merr një urdhër mbrojtjeje të përhershëm ndaj fansit që e vendosi në rrezik!

Kylie Jenner ka marrë një urdhër të përhershëm ndalimi ndaj një fansi, Jrue Mesgan, i cili është përpjekur disa herë t’i afrohet miliarderes në rezidencën e saj në Holmby Hills në Kaliforni. Të hënën u shpërnda se një gjykatës i Los Anxhelos e urdhëroi atë fans të fiksuar që të qëndronte larg saj dhe të mos e ngacmonte atë, sipas TMZ.

Kjo vjen disa javë pasi dokumentet ligjore u depozituan nga avokati i Kylie, Shawn Holley, në mënyrë që ylli të mund të shtonte një shtresë tjetër mbrojtjeje kundër Mesgan. Jenner aktualisht është në pritje të fëmijës së saj të dytë me të dashurin Travis Scott. Ata tashmë kanë së bashku vajzën Stormi Webster.

Motrat e Kylie, Kim, Khloe, Kourtney dhe Kendall, së fundmi morën pjesë në një ‘baby shower’ për fëmijën e dytë në pasurinë e Jenner’s Holmby Hills. Mesgan ka një histori të gjatë me Kylie. Në dhjetor ai u arrestua pasi shkeli një urdhër të përkohshëm ndalimi duke shkuar në shtëpinë e saj në Holmby Hills dhe duke zhurmuar në portë.

Ai u akuzua për dy akuza penale pasi tentoi të vizitonte shtëpinë e saj. Mesgan u akuzua me një akuzë secila për shkelje të një urdhri mbrojtës dhe shkelje të një urdhri të gjykatës, sipas dokumenteve ligjore të siguruara nga TMZ. Policia u pa duke vënë në pranga Mesgan në dhjetor.