Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Gossip Showbiz

“Make up-i i përshtatet të gjithëve”… këta meshkuj të famshëm janë provë e kësaj!

Ndërsa për një kohë të gjatë, make up-i shihej si diçka vetëm për vajzat, bota po ndryshon shpejt ritmin e saj. Grimi tani përdoret nga të gjitha gjinitë si një formë e vetë-shprehjes dhe artit dhe kjo është pikërisht ajo që po bëjnë këta meshkuj të famshëm.

Natyraliteti ka qenë gjithmonë në trend. Sot shumë vajza kalojnë kaq shumë kohë duke u përpjekur të vendosin make up-in e tyre për t’u dukur sikur nuk kanë vendosur fare.

Por ndjekja e disa rregullave të bukurisë mund t’ju ndihmojë të dukeni bukur pa përdorur ndonjë produkt në fytyrën tuaj. Ja disa truke të thjeshta që do t’ju bëjnë të dukeni natyrale pa produkte të tjera kozmetike.

Ne besojmë në diversitetin dhe lirinë për të shprehur veten pa marrë parasysh se çfarë mendojnë të tjerët dhe për këtë arsye, ne përzgjodhëm disa burra të famshëm që shfaqën pamjen e tyre me make up. Hidhini një sy…

1. Boy George

2. Billy Porter

3. Adam Lambert

4. Billie Joe Armstrong

5. Marc Jacobs

6. Darren Criss

7. Troye Sivan

8. Bretman Rock

9. Jared Leto

10. Conan Gray

Rikujtojmë, se këngëtarja e njohur Dolly Parton së fundmi ka treguar se ajo nuk e lan kurrë fytyrën para se të flejë gjumë dhe pas kësaj qëndrojnë disa arsye qesharake. 

Ndonjëherë qëllon të jemi aq të lodhura pas një dite të gjatë sa të harrojmë të fshijmë tualetin dhe të flemë me të në fytyrë. Por kjo praktikë është shumë e dëmshme. Dermatologët shpjegojnë se kjo gjë ndikon drejtpërdrejt në shëndetin e lëkurës së fytyrës dhe syve gjithashtu.