Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Gossip

Mbretëresha Elizabeth udhëton në Sandringham për pushimin e shumëpërfolur…

Mbretëresha është larguar nga Kështjella Windsor me helikopter sot për të kaluar fundjavën në Sandringham, shtëpinë e saj në Norfolk. Mjekët e lejuan monarken 95-vjeçare të bënte udhëtimin pasi ajo kishte kaluar disa ditë duke pushuar në rezidencën e saj në Berkshire për shkak të lodhjes.

The Queen faces her first Christmas as a widow

Mbretëresha ishte e kënaqur që ishte në gjendje të bënte udhëtimin për pushimin e saj, i cili ishte planifikuar prej disa kohësh. Madhëria e saj mendohet se po bën udhëtimin për të bërë plane përpara se të mirëpresë familjen e saj në pronat e fshatit për Krishtlindje. Mediat e huaja zbuluan ekskluzivisht të dielën se si Mbretëresha ishte plotësisht e përkushtuar për të pritur festat festive për të gjithë familjen e saj të madhe, pasi u detyrua të tërhiqej nga detyrat publike për të pushuar nën urdhërat e mjekëve.

This will be the Queen's first Christmas without Prince Philip

Do të jenë Krishtlindjet e saj të para pa bashkëshortin e saj të ndjerë, Princin Philip, i cili u nda nga jeta në moshën 99-vjeçare në prill. Duka i Edinburgut kaloi shumë nga vitet e tij të fundit, pasi u tërhoq nga detyrat publike në vitin 2017, duke jetuar në Wood Farm, një vilë në pasurinë e madhe. Një burim mbretëror tha si më poshtë.

Mbretëresha kishte shpresuar se do të ishte ende në gjendje të kalonte fundjavën në Sandringham dhe ishte e kënaqur që mjekët i dhanë asaj mundësinë për të udhëtuar. Madhëria e saj mezi pret të mirëpresë familjen në shtëpinë e saj në Norfolk për festën e Krishtlindjeve dhe ka shumë përgatitje për t’u bërë në kohë për të akomoduar të gjithë ata që janë ftuar.

The Duke of Edinburgh died in April aged 99