Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Gossip

Mbretëreshës Elizabet nuk i del inati me Harry-n dhe Meghan…Ja çfarë vendos të bëjë ajo!

Rastësore ose jo familja mbretërore britanike pritet të dalë në një ngjarje televizive për të festuar Ditën e Komonuelthit, më 7 Mars, të njëjtën ditë kur Princi Harry dhe Meghan Markle do të paraqiten në një intervistë me prezantuesen Oprah Winfrey.

“Special TV” do të transmetohet në BBC dhe do të shfaqë shfaqje nga Princi Charles, Princi William, Kate Middleton, Dukesha Camillae dhe Kontesha Sophie. Por të dy transmetimet nuk do të përplasen! Intervista 90-minutëshe e Harry dhe Meghan me Oprah do të transmetohet në orën 20:00 në SHBA, kështu që nuk do të transmetohet në Mbretërinë e Bashkuar deri ditën e hënë.

Një burim mbretëror për “Vanity Fair” tha se:

Pallati shpreson që shërbimi do të marrë mjaft mbulim mediatik, sepse Dita e Komonuelthit është tepër e rëndësishme për Mbretëreshën.

A do të jetë intervista e Oprah-së ajo më shpërthyesja e familjes mbretërore? Kjo mbetet për tu parë!

Rikujtojmë, se javën e kaluar, Pallati Buckingham deklaroi se Duka dhe Dukesha e Sussex-it nuk do të kthehen si anëtarë të Familjes Mbretërore. Mbretëresha Elizabet konfirmoi se çifti nuk do të “vazhdonte me përgjegjësitë dhe detyrat që vijnë me një jetë në funksion të shërbimit publik”. Një vit më parë, Duka dhe Dukesha njoftuan tërheqjen nga aktivitetet mbretërore duke deklaruar se do të punonin për të qenë të pavarur financiarisht.