Celebrities Gossip

Më i zemëruar se kurrë më parë, Princ William ka shmangur takimin e rëndësishëm me Harry!

Princat William dhe Harry u mblodhën verën e kaluar dhe u bashkuan për një ceremoni prekëse për të zbuluar një statujë të bukur të nënës së tyre të ndjerë, Princeshë Diana. Ngjarja erdhi mes raportimeve për një përçarje në rritje midis dy vëllezërve dhe vetëm disa muaj pasi Harry dhe gruaja Meghan Markle dhanë një intervistë me Oprah Winfrey.

Në intervistë, ata bënë një sërë pretendimesh tronditëse dhe të diskutueshme për kohën e tyre si anëtarë të familjes mbretërore. Midis tyre ishte edhe ai se ishin bërë pyetje se çfarë ngjyre do të kishte lëkura e djalit të tyre Archie sapo të lindte. Ndërsa fliste për vëllanë e tij William dhe babain Princin Charles, Harry tha:

Unë jam pjesë e sistemit me ta, kam qenë gjithmonë, por mendoj, dhe jam shumë i vetëdijshëm për këtë, që vëllai im nuk mund ta lërë atë sistem, ndryshe nga unë. Babai dhe vëllai im janë të bllokuar.

Sipas miqve, pas intervistës së Oprah, William ishte shumë i mërzitur dhe i rrëmbyer për pretendimet. Një burim ka thënë tani për Sunday Times se ai ishte ende i zemëruar disa muaj më vonë dhe nuk donte të merrte pjesë në zbulimin e statujës së Dianës me vëllanë e tij, i cili shkoi nga Kalifornia për ngjarjen. Miku i ngushtë tha:

William ishte ende i zemëruar. Ai thjesht nuk donte të shkonte atje me Harry.