Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Film & Tv

Më në fund paqe mes Scarlett Johansson dhe “Disney”!

Padia e yllit të “Black Widow”, Scarlett Johansson kundër Disney është përshkruar si një nga mosmarrëveshjet më të mëdha në Hollywood në dekada dhe tashmë ka efekte të mëdha në industrinë e filmit. Nëse nuk jeni në dijeni të konfliktit të fundit në prapaskenë që përfshin Scarlett dhe “House of Mouse”, mosmarrëveshja rrjedh nga vendimi i Disney për të lançuar “Black Widow” njëkohësisht në teatro dhe sipas kërkesës, më 29 qershor 2021.

Johansson ishte paguar tashmë 20 milion dollarë për “Black Widow”, por ajo dhe ekipi i saj menduan se, pasi kontrata e yllit përfshinte një përqindje të faturave, ky vendim uli padrejtësisht fitimet e saj të mundshme. Siç raportohet nga “The Wall Street Journal”, Disney kishte të drejtën e pothuajse të gjitha shitjeve në internet, por vetëm rreth 60% të shitjeve të biletave personale.

Por, së fundmi është bërë e ditur se 36-vjeçarja dhe Disney kanë arritur një marrëveshje. Sipas mediave ndërkombëtare, kushtet e marrëveshjes nuk u zbuluan, por Johansson kishte kërkuar 50 milionë dollarë kompensim për të ardhurat e humbura të filmit. Ndërkaq, ajo u shpreh se:

Jam e lumtur që kam zgjidhur mosmarrëveshjet me Disney. Unë jam jashtëzakonisht krenare për punën që kemi bërë së bashku gjatë viteve dhe kam shijuar vërtet marrëdhënien time krijuese me ekipin. Mezi pres të vazhdoj bashkëpunimin tonë në të ardhmen.

Deklarata e saj u mbështet edhe nga Alan Bergman, president i “Disney Studios” i cili shtoi:

Unë jam shumë i lumtur me marrëveshjen reciproke të arritur me Scarlett Johansson në lidhje me “Black Widow”. Ne e vlerësojmë kontributin e saj në Marvel Cinematic Universe dhe mezi presim të punojmë së bashku në një numër projektesh të ardhshme, përfshirë “Tower of Terror”.

Ndërkaq, rikujtojmë se ‘Shang-Chi And The Legend Of The Ten Rings’ është planifikuar të bëhet filmi me fitimin më të lartë gjatë pandemisë së koronavirusit. Nëse do të ecë me këtë ritëm, ai do të kapërcejë filmin po me superheronjtë e Marvel siç është ‘Black Widow’, me aktoren e njohur dhe bukuroshe Scarlett Johansson, sipas një raporti nga Deadline.