Celebrities Gossip

Me rastin e Krishtlindjeve, Alec Baldwin zgjedh që të falenderojë këdo që i qëndroi pranë!

Alec Baldwin publikoi një video dy ditë para Krishtlindjeve, në të cilën ai shprehu falënderimet e tij për ata që i dërguan fjalë kaq të mira në vazhdën e ngjarjeve tragjike në filmin “Rust”. Baldwin, postoi një video të tij në llogarinë e tij në Instagram të enjten, duke shkruar:

Gëzuar Krishtlindjet…Doja të gjeja një moment për t’u falënderuar të gjithë njerëzve që më dërguan fjalë kaq të mira dhe urimet më të mira, forcë, shpresë dhe lutje, mendime dhe shumë inkurajim. Kam marrë qindra, qindra e-maile nga miqtë, familja dhe kolegët dhe njerëzit me të cilët nuk kam dëgjuar për një kohë të gjatë për të më dërguar forcë dhe urime të mira e kështu me radhë. Unë u jam vërtet mirënjohës atyre.

Baldwin preku edhe ngjarjen që ndodhën “Rust” që vrau kineasten Halyna Hutchins në muajin tetor, duke thënë:

Mezi pres që disa aspekte të kësaj të jenë pas meje, sigurisht. Për të gjithë ata që janë të përfshirë në këtë, nuk do të jetë kurrë pas nesh sepse dikush vdiq në mënyrë tragjike. Nuk e harroj kurrë këtë, nuk kalon një ditë që të mos mendoj për këtë.

Në fillim të kësaj jave, një burim i tha PEOPLE se Baldwin dhe gruaja e tij Hilaria, 37 vjeç, po fokusoheshin në kalimin e një pushimi të qetë me gjashtë fëmijët e tyre në Hamptons këtë vit. Çifti ka vajzat Carmen Gabriela dhe María Lucía Victoria, plus djemtë Rafael Thomas, Leonardo Ángel Charles, Romeo Alejandro David dhe Eduardo “Edu” Pao Lucas. Baldwin është gjithashtu baba i Ireland Baldwin, 26 vjeç, nga martesa e tij e mëparshme me Kim Basinger.

Ata i duan pushimet me fëmijët e tyre ende të vegjël. Për Alec dhe Hilaria, të shohin gëzimin në sytë e fëmijëve të tyre ka qenë magjike ndërsa ata përgatiten për Krishtlindje. Fokusi i tyre deri në Krishtlindje ka qenë te fëmijët, dekorimi i pemës, pjekja dhe kalimi i kohës cilësore së bashku. Ata duan që fëmijët të kalojnë pushimet më të mira dhe janë të emocionuar kur i shohin të hapin dhuratat e tyre.