Celebrities Fashion Showbiz

Me të vërtetë vëmendjen e mori ceremonia e “Oscar 2022” por ‘afterparty’ kishte rezervuar shumë të veçanta! Si ishin veshur yjet?!

Ditën e djeshme në mbrëmje u zhvillua edicioni i 94-rt i çmimeve Oscar 2022, ku filmi “Coda” u shpall triumfuesi. Komedia dramatike me regji të Sian Heder është një remake i filmit francez të vitit 2014, “La Famille Bélier”. Klikoni në këtë link për listën e plotë të fituesve të çmimeve Oscar 2022, ceremonisë që për shqiptarët u transmetua live në Top Channel.

Pëveç mbrëmjes madhështore dhe parakalimit të yjeve në tapetin e kuq ajo që mori vëmendjen më të madhe ishte edhe ‘afterparty’. Ndërsa të pranishmit në ceremoninë e ndarjes së çmimeve të Akademisë së Akademisë zakonisht i përmbahen kodit të veshjes me kravata të zeza dhe fustane dhe kostume të veçanta, në festën pas ceremonisë ndodh ndryshe. Ja cilët janë disa prej yjeve që shkëlqyen në ‘afterparty’-n e “Vanity Fair”.

Zendaya
Zoë Kravitz
Kristen Stewart
Kim Kardashian
Hailey Bieber
Ariana DeBose
Dakota Johnson
Halsey
Serena Williams
Venus Williams

 

Billie Eilish
Kendall Jenner
Kourtney Kardashian dhe Travis Barker
Jada Pinkett Smith dhe Will Smith
Jesse Plemons dhe Kirsten Dunst
Rita Ora
Tiffany Haddish
Chrissy Teigen
Sofía Vergara
Cole Sprouse
Saweetie