Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Gossip

Meghan e buzëqeshur ndërsa Harry më i zymtë, raporton libri i fundit!

Princi Harry dukej në prag të lotëve pasi ai dhe Meghan Markle u komentuan negativisht në paraqitjen e tyre të fundit, pohon një libër. Para se të linte familjen mbretërore dhe të transferohej në Kaliforni vitin e kaluar, detyra e fundit e Harry dhe Meghan ishte të ndiqte një shërbim të Ditës së Komonuelthit në Westminster Abbey së bashku me mbretëreshën, Princin William dhe Dukeshën e Kembrixhit.

William and Kate with Harry and Meghan during their last appearance as senior royals

Para ceremonisë, 2,000 urdhra shërbimi ishin shpërndarë duke detajuar se William dhe Kate do të hynin në Abaci me partinë kryesore mbretërore. Sidoqoftë, nuk u përmend që Harry dhe Meghan ishin në procesim, me Daily Mail që raportonte se çifti ishte “mjaft i ndjeshëm dhe emocional për këtë”. Kjo thuhet se bëri që William dhe Kate të mos ecnin në procesim në një përpjekje për të zgjidhur çështjen, pavarësisht urdhrave të shërbimit që deklaronin ndryshe.

Meghan and Harry at the Commonwealth Day service in March 2020

Në librin e tij “Battle of Brothers”, autori mbretëror dhe historiani Robert Lacey thotë se edhe pse Meghan kishte një buzëqeshje, Harry ishte më i zymtë. Ai shkruan si më poshtë.

Vëzhguesit gjithashtu vunë re se fytyra e Harry ishte mjaft e tensionuar dhe jo e buzëqeshur dhe se kur William u ul pranë tij, ai mezi përshëndeti vëllain e tij. Gjatë gjithë shërbimit, Meghan u largua me buzëqeshjen e saj më të mirë televizive, por, ndërsa ceremonia përparonte, Harry dukej të ishte më i zymtë.