Botë e Çuditshme Lifestyle

Merrni shembull vajza, e reja bëhet virale në TikTok pasi pastron shtëpitë e njerëzve me aftësi të kufizuara!

Auri Katariina nga Finlanda është bërë e famshme në TikTok nga videot e saj teksa pastron shtëpitë. BBC e intervistoi teksa pastronte dhe Auri tregoi historinë e saj.

Unë jam pastruesja më profesioniste në botë. Video nisa t’i postoja dy vjet më parë. Fillova duke pastruar falas një shtëpi në javë. Zakonisht shtëpitë e njerëzve që nuk e kishin mundësinë të përballonin një pastruese. Njerëz me probleme shëndetësore apo të shëndetit mendor që kishin nevojë për ndihmë… Tani ndihmën time e kërkon kushdo. Sa më pis dhe rrëmujë të jetë shtëpia, aq më mirë.

https://www.tiktok.com/@aurikatariina/video/7148102071005302021?is_copy_url=1&is_from_webapp=v1&lang=en

Auri merr miliona klikime në TikTok.

https://www.tiktok.com/@aurikatariina/video/7153313831756795141?is_copy_url=1&is_from_webapp=v1&lang=en

 

A e urreni pastrimin dhe rregullimin? Shumica prej nesh e urren, por thjesht duhet të rregullojmë shtëpinë, apo jo? E vërtetë. Ndërkaq, ne ju njohim me shenjat e zodiakut dhe rregullin që çdo shenjë mban në shtëpitë e tyre. Ndoshta nuk e keni menduar kurrë më parë dhe keni zgjedhur të besoni se punët e shtëpisë ose i keni në gjak, ose jo, por si gjithmonë horoskopi vendos se kush janë shenjat që e duan pastërtinë dhe kush janë ata që nuk e duan fare. Njihuni me këto shenja…